Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assos - informace o lokalitě

Město ve starověku nazývané Assos je dnes rozdělené. Polovina jeho obyvatel žije okolo impozantních ruin na kopci – v Assosu, druhá polovina v malém malebném přístavu pod ním - Behramkale. Je ukázkou hlavní charakteristiky egejského pobřeží Turecka - pozůstatky slavné minulosti a půvabné přístavy a zátoky.

Ve 13. st. př. n. l. zde bylo založeno chetitské sídliště. Rozkvět nastal v 8 st. př. n. l., kdy místo osídlili obyvatelé z blízkého řeckého ostrova Lesbosu. Assos býval proslulým antickým vzdělávacím centrem. Působil zde Aristoteles, Platon aj. Byla zde Platonem založena filozofická škola, studovala se zde biologie a botanika.

ruiny chrámu poblíž Assosu
Foto: ruiny chrámu poblíž Assosu

Město bylo postaveno na kopci 238 m nad mořem. Najdete zde velmi zachovalé pozůstatky Aténina chrámu z 6 st. př. n. l., který zdobily dórské sloupy, pozůstatky vodovodního zařízení a zásobárny vody, agory, gymnázia s mozaikami, divadla. Z chrámu je magický a úchvatný výhled na Edremický záliv a ostrov Lesbos.

Ve vesničce narazíte na velmi zachovalé památky ze seldžuckého období 14. st. n. l., a to mešitu, most a pevnost. Assos je plný života, tureckého umění a přátelské atmosféry. Leží na břehu průzračných vod Egejského moře. Pobřeží je členité s mnoha romantickými zálivy. Transfer z letiště v Canakalle trvá asi 50 minut.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy