Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dovolenou v Turecku lze trávit i jinak než u moře

Historie Turecka je mnohdy zajímavější než řecká. Antické památky, byzantské chrámy, štíhlé minarety i typické bazary nemůžete vynechat. Doporučujeme vám prožít jeden ze zájezdů s bohatým programem, kde koupání je kombinováno s poznáním a naopak.

Kromě volných dnů určených ke koupání většina z vás ráda navštíví turecké památky, jako je celodenní prohlídka historické části Istanbulu zvané Sultanahmet: procházka po hipodromu (bývalém římském závodišti), návštěva vyhlášené Modré mešity, následně nejznámější istanbulská stavba - muzeum Hagia Sofia. Odpoledne pak nevynecháme sultánský palác Topkapi.

Istanbul - Hagia Sofia
Foto: Istanbul - Hagia Sofia

Třetí den ráno se s CK IRRA vydáme trajektem do Yalovy a přejedeme do Bursy, prvního hlavního města Osmanské říše. Město je proslaveno jak osmanskými památkami, tak obchodem s hedvábím či ovocem. Následuje přejezd na prohlídku města Trója, dějiště pověstmi opředené trójské války o krásnou Helenu. Poté odjezd do Ayvaliku, kde strávíme třetí noc.

Pergamon
Foto: Pergamon

Další den následuje přejezd z Ayvaliku do Pergamonu, který je vyhledávaným turistickým cílem s mnoha památkami. Pergamon díky slávě zdejší knihovny obohatil lidstvo o vynález pergamenu. Kromě akropole je plánována také prohlídka Asklépionu, věhlasného lékařského střediska lékaře Galena, a návštěva dílny na výrobu koberců, jednoho z tradičních tureckých řemesel. Odjezd přes Izmir do Kusadasi, jednoho z center zábavy na západním pobřeží. Poté večeře a nocleh.

Efes
Foto: Efes

Po snídani odjezd do Efesu, nejzachovalejšího antického města na světě. Odpoledne koupání v oblíbeném letovisku Kusadasi na pobřeží Egejského moře. V tomto městě budeme trávit čtyři noci s možností vyjížděk na výlety, které jsou již zahrnuty v ceně zájezdu.

Ráno odjezd z Kusadasi do Pamukkale. Tento přírodní fenomén získal své jméno (bavlněný zámek) podle oslnivě bílých travertinových teras, které vznikly usazováním vápníku obsaženého v minerální vodě vyvěrající na vrcholu kopce. O pramen se zajímali lidé už v antice, o čemž svědčí lázeňské město Hierapolis, jehož prohlídka následuje. Pamukkale je spolu s Hierapolí zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Výlet do Pamukkale/Hierapolis připomene, že vyspělá kultura se tvořila právě v těchto oblastech.

Pamukkale
Foto: Pamukkale

Pokud však chcete strávit dovolenou v Turecku neaktivně, doporučujeme osmidenní pobyty v Alanyi, kde již tříhvězdičkové hotely nabízí kvalitní služby za rozumnou cenu. Hotely, které má cestovní kancelář IRRA nasmlouvané, jsou přímo u pláže a poblíž centra. Kleopatřina pláž v Alanyi je označena modrou vlajkou EU a patří k tomu nejhezčímu, co vám může jih Turecka nabídnout.

Spokojenost hostů je i s all inclusive stravou, kde sice převažuje velký výběr salátů, ovoce a zákusků, ale i dostatek hovězího, kuřecího a skopového masa uspokojí české jedlíky. Pravda je, že vepřový řízek zde nedostanete, avšak pivo je kvalitní a vína také dostatek. Nezbytnou součástí all inclusive stravy je pitný režim, který umožní načerpání dostatku tekutin bez ohledu na peníze. Jsou již v ceně, včetně alkoholických nápojů na baru, který má každý hotel u bazénu či na pláži.

Green Canyon
Foto: Green Canyon

I u pobytových zájezdů ale můžete strávit příjemné chvíle turistikou či prohlídkou přírodních krás vnitrozemí. Jedním z nezapomenutelných zážitků je účast na výletě do Green Canyonu. Mnozí z nás si vzpomenou na Vinnetoua a filmy s podobnou přírodou. Smaragdová voda přehradní nádrže linoucí se kaňonem zanechá hluboký zážitek v každém z vás.

Pobytové i poznávací zájezdy do Turecka a mnoha dalších zemí pořádá hodonínská CK IRRA.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 767 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy