Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava

Kilometry písečných pláží i bohaté archeologické dědictví z dob Řeků a Římanů nabízí Turecká riviéra rozkládající se na jihu Turecka, mezi městy Antalya a Alanya. Tato oblast je skvělou volbou pro všechny, kdo si chtějí užít slunce, mořských radovánek a pláží, ale také poznávání historie a sportovních aktivit. Na Turecké riviéře se nabízí pro každého něco.

Pokud si chcete vychutnat podmanivé a tajuplné kouzlo Orientu, navštivte Tureckou riviéru, která je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších částí Turecka. Rozkládá se v Antalyjském zálivu, kde je omývána vodami Středozemního moře. K jejímu rozvoji z hlediska cestovního ruchu začalo docházet teprve v 80. letech 20. století a v té době se také pomalu začala otevírat světu. Přestože byla ještě donedávna poměrně zapomenutým koutem světa, jehož krásy obdivovali jen místní obyvatelé, dnes je již oblastí s kvalitní a propracovanou infrastrukturou. Stala se centrem tureckého turistického ruchu a najdete na ní četná letoviska poskytující komfortní ubytování a služby. Stojí zde luxusní hotely s bazény, příjemné apartmány i rodinné penziony. O večerní zábavu se starají restaurace, bary, diskotéky a různé noční podniky.

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Kemer

Stálé slunečné počasí je zárukou báječné dovolené, a tak do těchto míst každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků z nejrůznějších koutů světa. K největším lákadlům Turecké riviéry patří jedny z nejkrásnějších pláží Turecka, které jsou pokryty velmi jemným pískem. Vyzývají k odpočinku, opalování a lenošení ve stínu pinií, ale také k provozování nejrůznějších plážových či vodních sportů. Kromě skvělých možností koupání a relaxace vyniká Turecká riviéra také krásnou nedotčenou přírodou a okolím jako stvořeným k procházkám. Směrem do vnitrozemí se zvedá impozantní pohoří Taurus, které nabízí pestré možnosti pěší turistiky a poznávání. Ukrývá totiž například pěkné vodopády Kursunlu a řadu dalších atraktivních míst. 

V Římském období nesla nížina kolem Antalye název provincie Pamfýlie. Pod ní spadala čtyři významná města: Termessos, Perge, Aspendos a Side. Všechna tato historická centra je možné i dnes navštívit během celodenního výletu. Kdo by měl zájem, může se z některého z letovisek Turecké riviéry vypravit také za poznáním Kapadokie nebo do Národního parku Köprülü. V blízkosti historických měst vyrostla poměrně nedávno četná nová letoviska, v nichž najdete vše potřebné pro trávení pohodové dovolené. Na Turecké riviéře existuje hned několik příjemných pobytových míst.

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Alanya

Alanya

Alanya je největší, nejstarší a nejznámější turistické letovisko na pobřeží Turecké riviéry. V pozadí se zvedající pohoří Taurus mu vytváří nádhernou kulisu. Alanya je rušné a živé prázdninové středisko, v němž najdete jednu z nejkrásnějších pláží Turecka, tzv. Kleopatřinu pláž omývanou průzračnými vodami Středozemního moře. Kromě toho zde najdete dostatek obchodů, restaurací i zábavních zařízení. Návštěvníci Alanya mají pestré možnosti rekreace, sportu a společenského vyžití, ale také poznávání kultury a historie. Pobřeží je lemováno hotelovými komplexy, apartmány, penziony a dalšími ubytovacími zařízeními. Mezi nepřehlédnutelné dominanty města patří středověká pevnost ze 13. století, která je obehnána 6 kilometrovými hradbami a také známá Červená věž. Za vidění stojí i zdejší přístav. V okolí Alanye jsou rozesety četné prázdninové vesničky, k těm nejznámějším patří Konakli, Avsallar, Incekum, Mahmutlar nebo třeba Okurcalar. V těchto destinacích se nachází převážně hotely vyšší kategorie, které si dávají za cíl uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. 

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Alanya

Side

Velmi oblíbené letovisko Side ukrývá spoustu památek, ale i množství restaurací a obchůdků. Ve starém městě můžete obdivovat ruiny byzantských kostelů, svatyní a římských lázní. K nejvýznamnějším památkám Side však patří amfiteátr z 2. století, který je největší svého druhu v oblasti Anatolie. K velkým lákadlům patří také zlatavé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Mladí lidé se do Side vypravují z ostatních letovisek kvůli známé a vyhlášené diskotéce pod širým nebem, která se nazývá Oxyd. Pokud byste nechtěli bydlet přímo v Side, máte možnost se ubytovat v některé z přilehlých prázdninových vesniček, jako je Kumköy, Colakli nebo Sorgun. 

Belek

Poměrně nedávno na Turecké riviéře vyrostlo mondénní turistické středisko Belek. Pokud hledáte klidné a zároveň velmi luxusní místo pro trávení dovolené, bude se vám Belek zamlouvat. Toto moderní centrum je tvořeno převážně honosnými hotelovými komplexy, které jsou situovány do velkých a pečlivě udržovaných zahrad. Jsou rozesety přímo u 12 kilometrů dlouhé písečné pláže. Belek je také rájem golfistů, v jeho okolí byly vybudovány hned čtyři kvalitní golfová hřiště.

Antalya

Jedním z nejvyhledávanějších letovisek na pobřeží Turecké riviéry je Antalya, která kromě báječného koupání nabízí také skvělé možnosti seznámit se s tureckou historií. Ve městě se totiž nachází řada krásných památek připomínajících různá období dějin. K nepřehlédnutelným stavbám města patří bezesporu římské městské hradby, kruhová věž Hidirlik, nebo Hadriánova brána. Impozantní je i 38 metrů vysoký Kanelovaný minaret (Yivli Minare). Za návštěvu stojí také početná městská muzea. Pobřeží v těchto místech lemují rozlehlé písečné pláže Konyaalti a Lara, podél nichž jsou rozesety stánky s občerstvením, plážové bary a vyhlášené rybí restaurace. V Antalyi dnes žije okolo miliónu obyvatel a je považována za neoficiální hlavní město Turecké riviéry. Stalas se rovněž centrem turistického ruchu, je plná hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit. Ulice města lemují četné restaurace, kluby, obchůdky a diskotéky. Během hlavní letní sezóny je zde velmi rušno a setkáte se zde s davy návštěvníků z nejrůznějších koutů světa.

Kemer

K dalším lákavým destinacím Turecké riviéry patří hornatý Kemer obklopený překrásnou přírodou. Při pobytu v něm si budete moci užívat dlouhých pláží tvořených bělostnými oblázky, koupelí v křišťálově čistém Středozemním moři i výhledů na nedaleké pohoří Taurus, jehož svahy jsou neustále porostlé zelenými piniovými háji. Kemer s nespočtem romantických zátok a kouzelných zálivů v okolí, s rozeklaným pobřežím a vůní pryskyřice je mnohými považován za jedno z nejkrásnějších míst této oblasti. Krásná je nejen okolní příroda, ale i samotné městečko Kemer protkané udržovanými uličkami, v nichž jsou ukryté taverny a restaurace. Vynechat byste neměli ani prohlídku místního přístavu. Ke Kemeru přiléhají další malá letoviska, jako Belbidi, Tekirova nebo Göynuk.

- jap - 

Předchozí články z Turecka
Dovolená v Turecku 
Kemer – tam kde planou Héfaistovy ohně 
Letovisko Lara 
Alanya, město pohody a dobrodružství 
Antakya – město tolerance 
Side – město granátových jablek 

Článek byl zobrazen 7 719 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy