Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava

Kilometry písečných pláží i bohaté archeologické dědictví z dob Řeků a Římanů nabízí Turecká riviéra rozkládající se na jihu Turecka, mezi městy Antalya a Alanya. Tato oblast je skvělou volbou pro všechny, kdo si chtějí užít slunce, mořských radovánek a pláží, ale také poznávání historie a sportovních aktivit. Na Turecké riviéře se nabízí pro každého něco.

Pokud si chcete vychutnat podmanivé a tajuplné kouzlo Orientu, navštivte Tureckou riviéru, která je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších částí Turecka. Rozkládá se v Antalyjském zálivu, kde je omývána vodami Středozemního moře. K jejímu rozvoji z hlediska cestovního ruchu začalo docházet teprve v 80. letech 20. století a v té době se také pomalu začala otevírat světu. Přestože byla ještě donedávna poměrně zapomenutým koutem světa, jehož krásy obdivovali jen místní obyvatelé, dnes je již oblastí s kvalitní a propracovanou infrastrukturou. Stala se centrem tureckého turistického ruchu a najdete na ní četná letoviska poskytující komfortní ubytování a služby. Stojí zde luxusní hotely s bazény, příjemné apartmány i rodinné penziony. O večerní zábavu se starají restaurace, bary, diskotéky a různé noční podniky.

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Kemer

Stálé slunečné počasí je zárukou báječné dovolené, a tak do těchto míst každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků z nejrůznějších koutů světa. K největším lákadlům Turecké riviéry patří jedny z nejkrásnějších pláží Turecka, které jsou pokryty velmi jemným pískem. Vyzývají k odpočinku, opalování a lenošení ve stínu pinií, ale také k provozování nejrůznějších plážových či vodních sportů. Kromě skvělých možností koupání a relaxace vyniká Turecká riviéra také krásnou nedotčenou přírodou a okolím jako stvořeným k procházkám. Směrem do vnitrozemí se zvedá impozantní pohoří Taurus, které nabízí pestré možnosti pěší turistiky a poznávání. Ukrývá totiž například pěkné vodopády Kursunlu a řadu dalších atraktivních míst. 

V Římském období nesla nížina kolem Antalye název provincie Pamfýlie. Pod ní spadala čtyři významná města: Termessos, Perge, Aspendos a Side. Všechna tato historická centra je možné i dnes navštívit během celodenního výletu. Kdo by měl zájem, může se z některého z letovisek Turecké riviéry vypravit také za poznáním Kapadokie nebo do Národního parku Köprülü. V blízkosti historických měst vyrostla poměrně nedávno četná nová letoviska, v nichž najdete vše potřebné pro trávení pohodové dovolené. Na Turecké riviéře existuje hned několik příjemných pobytových míst.

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Alanya

Alanya

Alanya je největší, nejstarší a nejznámější turistické letovisko na pobřeží Turecké riviéry. V pozadí se zvedající pohoří Taurus mu vytváří nádhernou kulisu. Alanya je rušné a živé prázdninové středisko, v němž najdete jednu z nejkrásnějších pláží Turecka, tzv. Kleopatřinu pláž omývanou průzračnými vodami Středozemního moře. Kromě toho zde najdete dostatek obchodů, restaurací i zábavních zařízení. Návštěvníci Alanya mají pestré možnosti rekreace, sportu a společenského vyžití, ale také poznávání kultury a historie. Pobřeží je lemováno hotelovými komplexy, apartmány, penziony a dalšími ubytovacími zařízeními. Mezi nepřehlédnutelné dominanty města patří středověká pevnost ze 13. století, která je obehnána 6 kilometrovými hradbami a také známá Červená věž. Za vidění stojí i zdejší přístav. V okolí Alanye jsou rozesety četné prázdninové vesničky, k těm nejznámějším patří Konakli, Avsallar, Incekum, Mahmutlar nebo třeba Okurcalar. V těchto destinacích se nachází převážně hotely vyšší kategorie, které si dávají za cíl uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. 

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava
Foto: Alanya

Side

Velmi oblíbené letovisko Side ukrývá spoustu památek, ale i množství restaurací a obchůdků. Ve starém městě můžete obdivovat ruiny byzantských kostelů, svatyní a římských lázní. K nejvýznamnějším památkám Side však patří amfiteátr z 2. století, který je největší svého druhu v oblasti Anatolie. K velkým lákadlům patří také zlatavé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Mladí lidé se do Side vypravují z ostatních letovisek kvůli známé a vyhlášené diskotéce pod širým nebem, která se nazývá Oxyd. Pokud byste nechtěli bydlet přímo v Side, máte možnost se ubytovat v některé z přilehlých prázdninových vesniček, jako je Kumköy, Colakli nebo Sorgun. 

Belek

Poměrně nedávno na Turecké riviéře vyrostlo mondénní turistické středisko Belek. Pokud hledáte klidné a zároveň velmi luxusní místo pro trávení dovolené, bude se vám Belek zamlouvat. Toto moderní centrum je tvořeno převážně honosnými hotelovými komplexy, které jsou situovány do velkých a pečlivě udržovaných zahrad. Jsou rozesety přímo u 12 kilometrů dlouhé písečné pláže. Belek je také rájem golfistů, v jeho okolí byly vybudovány hned čtyři kvalitní golfová hřiště.

Antalya

Jedním z nejvyhledávanějších letovisek na pobřeží Turecké riviéry je Antalya, která kromě báječného koupání nabízí také skvělé možnosti seznámit se s tureckou historií. Ve městě se totiž nachází řada krásných památek připomínajících různá období dějin. K nepřehlédnutelným stavbám města patří bezesporu římské městské hradby, kruhová věž Hidirlik, nebo Hadriánova brána. Impozantní je i 38 metrů vysoký Kanelovaný minaret (Yivli Minare). Za návštěvu stojí také početná městská muzea. Pobřeží v těchto místech lemují rozlehlé písečné pláže Konyaalti a Lara, podél nichž jsou rozesety stánky s občerstvením, plážové bary a vyhlášené rybí restaurace. V Antalyi dnes žije okolo miliónu obyvatel a je považována za neoficiální hlavní město Turecké riviéry. Stalas se rovněž centrem turistického ruchu, je plná hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit. Ulice města lemují četné restaurace, kluby, obchůdky a diskotéky. Během hlavní letní sezóny je zde velmi rušno a setkáte se zde s davy návštěvníků z nejrůznějších koutů světa.

Kemer

K dalším lákavým destinacím Turecké riviéry patří hornatý Kemer obklopený překrásnou přírodou. Při pobytu v něm si budete moci užívat dlouhých pláží tvořených bělostnými oblázky, koupelí v křišťálově čistém Středozemním moři i výhledů na nedaleké pohoří Taurus, jehož svahy jsou neustále porostlé zelenými piniovými háji. Kemer s nespočtem romantických zátok a kouzelných zálivů v okolí, s rozeklaným pobřežím a vůní pryskyřice je mnohými považován za jedno z nejkrásnějších míst této oblasti. Krásná je nejen okolní příroda, ale i samotné městečko Kemer protkané udržovanými uličkami, v nichž jsou ukryté taverny a restaurace. Vynechat byste neměli ani prohlídku místního přístavu. Ke Kemeru přiléhají další malá letoviska, jako Belbidi, Tekirova nebo Göynuk.

- jap - 

Předchozí články z Turecka
Dovolená v Turecku 
Kemer – tam kde planou Héfaistovy ohně 
Letovisko Lara 
Alanya, město pohody a dobrodružství 
Antakya – město tolerance 
Side – město granátových jablek 

Článek byl zobrazen 8 660 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy