Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Didim - informace o městě

Na místě, kde se v minulosti rozkládalo antické město Didyma, se dnes na pobřeží Egejské riviéry nachází město Didim. Najdete jej v provincii Aydin, asi 200 kilometrů jižně od Izmiru. Didim je v současnosti domovem pro cca 40 tisíc obyvatel, počet lidí v ulicích však s příchodem turistické sezóny každý rok značně narůstá.

V blízkosti Didimu se nachází dvě krásné rekreační oblasti lemované úžasnými plážemi. Jde o Altinkum a Akbük, které jsou tvořeny řadou menších i mnoha velkými hotely všech kategorií. Město Didim je někdy nazýváno také Yenihisar, což znamená „nový kopec“. Oproti dalším tureckým městům v něm jsou o něco vyšší ceny. Je to dáno tím, že k nejčastějším návštěvníkům patří Angličané a Velšané, kteří tráví dovolenou ve svých apartmánech v nedalekém letovisku Altinkum.

Město Didim je však dnes navštěvováno nejen pro krásné nedaleké pláže a úžasně čistou a teplou vodu moře, ale především kvůli pozůstatkům velkolepého Apollónova chrámu. Ten byl ve starověku jedním z nejnavštěvovanějších věšteckých míst. Přestože byl v minulosti několikrát vypleněn a spálen, má i dnes návštěvníkům co nabídnout. Okouzluje svou elegantní krásou a unikátní historickou atmosférou. 

Chrám stojí na okraji města Didim a je možné se k němu dostat pěšky nebo místními dolmušemi. Chrám je velkolepou historickou památkou, byl vystavěn za dynastie Seleucidů, což byli následníci Alexandra Velikého. Vyrostl na místě, kde už dlouho předtím stála věštírna a následně menší chrám. Přestože se chrám stavěl několik set let, nikdy se jej nepodařilo dokončit. Původní stavba byla obklopena dvakrát deseti sloupy na kratších stranách a dvakrát jedenadvaceti sloupy na delších stranách. V současnosti je zde kromě zbytků chrámu se třemi jónskými sloupy k vidění ještě hlava Medúzy, která se stala jakýmsi symbolem celého místa. Sochy z Apollónova chrámu jsou k vidění převážně v Britském muzeu. Za vstup do této archeologické lokality se platí vstupné, návštěva je však příjemným zpestřením dovolené u moře.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy