Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf v Turecku

Pokud chcete trávit dovolenou v exotickém prostředí, kde můžete lenošit u moře, poznávat památky a zároveň si vychutnávat kvalitní hru golfu, bude pro vás Turecko tím pravým místem. Golfová dovolená v Turecku zažívá velký boom a tento sport se v zemi těší stále větší oblibě.

Tradice golfu v Turecku sahá do roku 1895, kdy byl v zemi založen první golfový klub s názvem Constantinopole Golf Club. Funguje dodnes a je čtvrtým nejstarším evropským golfovým klubem. Od roku 1992 existuje v Turecku státní program, který si klade za cíl podporu golfového cestovního ruchu. Ve velkém se pak golfová tradice začala v zemi rozvíjet až po roce 1994, kdy bylo v Beleku otevřeno první golfové hřiště.

Rozvoji golfové turisticky se zde daří především díky příznivému klimatu. Pro hru golfu je v Turecku nejvhodnější období od října do května, tedy doba, kdy u nás není počasí příliš příznivé. Golfová hřiště jsou v Turecku pečlivě upravována. Trávník se musí často zavlažovat, aby nedošlo při vysokých teplotách, které v zemi panují, k jeho vysušení a dařilo se jej udržet neustále svěže zelený.

Mnozí milovníci tohoto sportu nepovažují Turecko za destinaci, která by, co se týče kvality, dokázala splnit jejich nároky, ale opak je pravdou. Kvalita hřišť i úroveň poskytovaných služeb je opravdu vysoká. Golfová hřiště jsou spojením té nejvyšší kvality s jedinečnou architekturou a orientální atmosférou. Architekty tureckých golfových hřišť jsou ve většině případů uznávané osobnosti golfového světa, jako je například Nick Faldo nebo David Feherty.

K nejnavštěvovanějším golfovým rezortům patří již zmiňovaný National Golf Club Antalya v Beleku, kde najdete 18 jamkové hřiště. Další oblíbená golfová hřiště naleznete v Antalyi, Mugle i hlavním městě Ankaře. Zajímavé hřiště, tentokrát ale s 9 jamkami, se nachází i v Istanbulu – jde o páté nejstarší golfové hřiště světa. Mnohé z tureckých golfových hřišť pravidelně hostí mezinárodní turnaje s účastí světových jedniček tohoto sportu. Součástí golfových areálů jsou také klubovny vybavené vším potřebným a golfové akademie.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy