Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Icmeler - informace o letovisku

Na západním pobřeží Turecka se v blízkosti známého letoviska Marmaris rozkládá menší turistická osada Icmeler.  I když je Marmaris vzdálen cca 9 kilometrů, bývá Icmeler často označován za jednu z jeho městských částí. Mezi oběma letovisky funguje pravidelná hromadná doprava, která je zajišťována tzv. dolmušemi – tureckými minibusy.

Icmeler tak leží trochu ve stínu slavnějšího a hojně navštěvovaného Marmarisu, o návštěvníky však také nemá nouzi. Může se totiž pochlubit překrásnými písečnými i oblázkovými plážemi, které v minulosti mnohokrát získaly prestižní Modrou vlajku, tedy ocenění dokazující jejich čistotu. Stejně čisté jako pláže je také Středozemní moře, které v těchto místech získává nádhernou azurovou barvu. Icmeler je tak možné doporučit všem, kteří touží po pohodové odpočinkové dovolené uprostřed nádherné přírody a zároveň si přejí být v dosahu rušného většího letoviska s dobrými možnostmi zábavy i nákupů.

Icmeler

Icmeler je ze tří stran obklopen horami, které vypadají, jako by vystupovaly přímo z hlubin moře. Za nimi sem přijíždí řada milovníků horské turistiky a aktivní dovolené. Pěší turistika tak v Icmeleru patří k druhé nejoblíbenější činnosti – hned po koupání v moři. Pláže jsou zde pěkné, písečné a mají pozvolný vstup do moře. Skvěle se tak hodí i pro menší děti a neplavce. Icmelerské pláže jsou dostatečně prostorné, ale během hlavní letní sezóny se může stát, že se na nich budete mačkat s davy turistů. Díky přítomnosti tolika lidí a dětí zde někdy bývá také dosti hlučno. Je tak jen na vás, jestli tento fakt dokážete překousnout nebo ne, pokud by vám přílišné množství lidí dokázalo pokazit dovolenou, vyberte si raději některé jiné turecké letovisko.

V Icmeleru se dá dělat spousta věcí, můžete se vydat do centra města, kde si projdete uličky plné obchodů, restaurací a barů. Vyznavači sportu si mohou vyzkoušet windsurfing, kiting, paragliding, jízdu na vodních lyžích nebo vodním skútru. Z Icmeleru je možné podnikat také zajímavé výlety do okolí, stačí si pronajmout automobil, motorku nebo třeba kolo. Icmeler je krásným místem pro dovolenou jak rodin s dětmi, tak i mladých párů a seniorů – každý si zde najde to své. Co se týče ubytování, je v nabídce spousta kategorií hotelů, najdete zde luxusní komplexy, ale také rodinné penziony, stačí si jen vybrat, co je vám bližší.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy