Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Manavgat - informace o městě

V turecké provincii Alanya se nedaleko letoviska Side rozkládá poměrně velké město Manavgat. Leží na obou březích stejnojmenné řeky, asi 4 kilometry od moře. Ze severu je Manavgat obklopen pohořím Taurus a z jihu vodami Středozemního moře. O přírodní krásy zde tak není nouze.

I když neleží přímo u moře, je Manavgat skvělou destinací pro dovolenou. Oproti přímořským letoviskům je zde totiž výrazně levněji a navíc zde panuje příjemný klid. Město samotné je sice tvořeno pravidelnou pravoúhlou zástavbou, ale skýtá i mnoho zajímavých zákoutí. Ve většině domů bydlí místní obyvatelé, ale vystavěna zde byla také řada malých penzionů, které slouží výhradně pro turistické účely.  Protože nejde o výhradně turistické letovisko, ale o klasické turecké město, dá se zde nakoupit zboží za normální turecké ceny. V centru města je roztroušeno mnoho obchodů a obchůdků s nejrůznějším zbožím, ale také kavárny, bary a restaurace připravující jídla z čerstvých ryb.

Manavgat

Pokud byste chtěli vyrazit k moři, využijte pravidelné autobusové linky spojující Manavgat se Side a Antalyí. Autobusy vyjíždějí z místního autobusového nádraží, kterému se říká „manavgatský otogar“. Do nedalekého letoviska Side se však můžete vypravit i pěšky, není to nic náročného.

Manavgat a jeho okolí se může pochlubit řadou přírodních krás. Město poskytuje nádherný výhled na řeku Manavgat v místě, kde spadá ze skalní stěny rovnou do moře. Opodál je možné si na řece prohlédnout kotvící výletní lodě. Asi 3 kilometry od města se nachází ještě vodopády Manavgat, které jsou jedněmi z nejznámějších v celém Turecku. Jde sice o malou kaskádu situovanou v Manavgatské zátoce, která je jen 2 metry vysoká a 40 metrů dlouhá, výjimečnost však spočívá v jejím celkovém zasazení do krajiny. Řeka má poměrně silný proud, je lemována rákosím a její křišťálově čisté vody jsou domovem pro lososy.

Manavgat

Jižně od Manavgatu se rozkládá ještě krásný borovicový les a jezero Titreyengöl, které vzniklo vybudováním přehrady Oymapinar Dam. Přehrada leží na řece Navgat, je 185 metrů vysoká a zadrží na 300 milionů metrů krychlových pitné vody. O kousek výše se nachází ještě jedna, o něco menší přehrada. Krajině v okolí jezera se říká Green Canyon, tedy Zelené údolí.

Jelikož je v Manavgatu dostatek vláhy, nachází se v jeho okolí úrodná půda, díky které se zde velmi daří zemědělství. Pěstují se především obiloviny, sezam, olivy a mnoho druhů ovoce a zeleniny.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy