Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turgutreis - informace o letovisku

Asi 20 kilometrů od Bodrumu se v západní části stejnojmenného poloostrova rozkládá turistické středisko Turgutreis, které je druhým největším v oblasti. Pojmenováno bylo po tureckém admirálovi Turgut Reisovi, který v 15. století podnikal expedice do Španělska, Itálie i severní Afriky. Jeho socha dnes dominuje celému městu.

Turgutreis zatím není mezi českými turisty příliš známé, ale jeho obliba každoročně vzrůstá. Stává se čím dál oblíbenějším kouskem tureckého pobřeží. Proslavilo se především rybolovem a rozlehlými citrusovými plantážemi, které se nachází v okolí města. Citrusy v této lokalitě dozrávají až v zimě. Díky příznivému klimatu je možná celoroční rekreace, koupání v moři je umožněno od dubna až do října.

Podél města se táhnou dlouhé písečné pláže, které jsou lemovány hotelovými komplexy, penziony a apartmány. Ubytování je tak možné si vybrat podle finančních možností, jelikož se však okolí Bodrumu stalo oblíbenou rekreační zónou turecké smetánky, jsou i některé hotely v Turgutreis dosti předražené. Z pláží se naskýtá nádherný pohled na západ slunce, není se tak čemu divit, že snad všechny hotely mají restaurace situovány s výhledem na moře. Kromě kulinářských specialit si mohou hosté vychutnávat také nádherné scenérie.

Turgutreis v současnosti patří mezi oblíbená turecká prázdninová letoviska, které začínají objevovat i čeští návštěvníci.  Zatím však není poznamenané masovým turistickým ruchem. Je tak ideální volbou pro všechny, kdo hledají na dovolené klid a odpočinek od ruchu velkoměst. Hlavním lákadlem je samozřejmě 5 kilometrů dlouhá hlavní pláž, která je pečlivě udržovaná a upravovaná. Tvoří ji hrubší zlatavý písek, který se místy prolíná s kamínky. Přístup do vody je pozvolný, takže je velmi vhodná i pro malé děti. Je vybavena bary, v nichž fungují all-inclusive služby jako v hotelech, přes silnici jsou k dispozici toalety a sprchy se sladkou vodou. Na pláži jsou také lehátka a slunečníky, které jsou volně k použití. Kdo se těší na hledání mušlí, bude zklamán.

Turgutreis je vyhlášené rovněž skvělými podmínkami pro vodní sporty, zejména tedy windsurfing, jachting nebo kiting. Řada lidí sem jezdí také za rybolovem. V blízkosti Turgutreis je v moři rozeseto asi 14 tureckých ostrůvků a také řecké ostrovy Kos a Kalymnos. Na ostrov Kos vyplouvají pravidelné trajektové linky, takže kdo si chce pobyt na tureckém pobřeží zpestřit výletem na řecký ostrov, nic mu nebrání. Cesta trvá asi půl hodiny. Atraktivní jsou samozřejmě také lodní výlety na turecké ostrovy, jednotlivé výlety se od sebe liší cenou a také počtem zastávek. O něco vzdálenější je pak ostrov Rhodos, kam se z Turgutreis dopravíte za cca 3 hodiny plavby rychlým člunem. Oblast si oblíbili také milovníci potápění, protože jsou zdejší vody plné vraků lodí. Artefakty, které v nich byly nalezeny, jsou dnes vystaveny v bodrumském Muzeu podmořské archeologie.

Milovníci nakupování by si v Turgutreis neměli nechat ujít návštěvu vyhlášeného trhu s nejrůznějším zbožím, který se koná každou sobotu. Pokud toužíte po pestrém nočním životě, nebude pro vás Turgutreis to pravé. Za ním se vydejte spíše do nedalekého Bodrumu, kam vás zavezou místní malé autobusy – dolmuše. V hlavní sezóně z letoviska pravidelně vyjíždí minibusy také do Istanbulu a Ankary. Kdo má zájem, může se vypravit na výlet do nedalekého akvaparku v Ortakentu, což je předměstí Bodrumu. V akvaparku se nachází spousta bazénů se skluzavkami a atrakcemi, od těch dětských až po ty určené pro odvážlivce. 

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy