Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf v tureckém Beleku

Belek je oblíbeným střediskem na pobřeží Turecké riviéry, situovaným mezi městy Antalya a Alanya. Destinace přitahuje návštěvníky především na své přírodní krásy, skvělé možnosti koupání a lenošení na plážích u Středozemního moře. Rádi sem přijíždějí také golfisté, kteří mohou svou golfovou zdatnost vyzkoušet hned na několika hřištích té nejvyšší kvality.

Za Belekem se ve vnitrozemí zvedá mohutné pohoří Taurus, které letovisku vytváří krásnou kulisu. Po celý rok zde panuje příjemné středomořské klima a letní teploty dosahují více než 30 stupňů Celsia. Belek se poměrně rychle rozvíjí, ale oproti nedaleké Alanyi je o dost klidnější a panuje v něm jakási intimnější atmosféra. V centru je samozřejmě možné navštívit nejrůznější bary, kavárny, restaurace a zábavní zařízení. Místní restaurace zase nabízejí ochutnávku skvělých tureckých specialit.

Největším lákadlem Beleku jsou perfektní možnosti koupání, slunění a nicnedělání na nekonečných písečných plážích. Pláže se jen velmi pozvolně svažují do průzračného moře, jsou tak bezpečné i pro malé děti a neplavce. Jsou navíc lemovány borovicemi a piniemi, které v parném létě poskytují tolik příjemný stín. Užijete si také do sytosti vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na vodních skútrech nebo vodních lyžích. Ochuzeni nebudou v Beleku ani milovníci historie a architektury. Centrum města ukrývá pěkně dochované antické hradby, pozůstatky Hadriánovy brány a mnohé další stavby, které jsou památkou na nadvládu Římanů ve starověku.

Belek je jedním z nejluxusnějších tureckých letovisek, vybudovány zde byly převážně čtyř a pětihvězdičkové hotely poskytující návštěvníkům skutečný komfort a kvalitní zázemí. Spokojeni zde tak budou i ti nejnáročnější turisté. Hotelové komplexy jsou většinou umístěny do velkých a pečlivě udržovaných zahrad a lemují několikakilometrovou písečnou pláž. 

Belek se stal doslova rájem pro všechny milovníky golfu. Obrovskou oblast mezi pobřežními hotely a centrální silnicí pokrývají golfová hřiště, kterých je zde v současnosti kolem patnácti a většina z nich dosahuje světového věhlasu. Vzhledem k příjemnému podnebí je možné vyrazit do Beleku za golfem kdykoliv vás napadne, třeba i v zimě. 

Carya Golf Club

Carya je prvním klasickým vřesovištním hřištěm, které bylo na středomořském pobřeží vybudováno v roce 2007 a slavnostně otevřeno o rok později. Autorem tohoto 18 jamkového hřiště par 72 o délce 6571 metrů je pětinásobný vítěz Open Peter Thomson a jeho designérská firma Thomson Perrett & Lobb. Mezi piniovým a eukalyptovým porostem byly vybudovány zvlněné fairwaye, pískové kopce a zasazeno na milion vřesových sazenic, čímž hřiště získalo neopakovatelný ráz. Hřiště udivuje počtem bunkerů, kterých je dohromady 75. Carya Golf Club testuje strategii hráčů a je zkouškou jejich zdatnosti. V současnosti je řazeno mezi stovku nejlepších evropských hřišť a každoročně hostí velké golfové turnaje.

Golf v tureckém Beleku - Carya Golf Club
Foto: Carya Golf Club. Stránky klubu - www.caryagolf.com

Cornelia Faldo Golf Club

Od roku 2006 je v Beleku otevřeno 27 jamkové hřiště Cornelia Faldo Golf Club rozkládající se na 140 hektarech. Jde o první projekt společnosti Nick Faldo Golf Institut vedeného nejlepším anglickým golfistou všech dob Nickem Faldem. Faldo je šestinásobným vítězem Major turnajů PGA a v roce 1997 byl dokonce uveden do Síně slávy světového golfu. Jeho turecké hřiště nese jasné prvky jeho tvorby. Využívá přirozených tvarů terénu, je tak krásně hratelné, ale zároveň poměrně složité. Jeho součástí jsou četná jezírka a hluboké bunkery. Za lahůdku je považována sedmá jamka par 4, která má 270 metrů a hraje se obloukem kolem obřích pinií do kopce a zpět dolů na green. Najdou se však takoví hráči, kteří se pokoušejí oblouk vynechat a hrát přímo přes terén. Celkem zde najdete 3 devítky s názvy King, Queen a Prince. 

Cornelia Faldo Golf
Foto: Cornelia Faldo Golf Club. Stránky klubu - www.corneliaresort.com

Gloria Old Golf Course

Jedním z nejstarších hřišť v Beleku je Gloria New Golf Course, které bylo otevřeno v roce 1997. Hlavním designérem byl francouzský golfový architekt Michel Gayon, který však spolupracoval s belgickou firmou J. N. C. International a několika tureckými konzultanty. Toto 18 jamkové hřiště par 72 o délce 6181 metrů vyzdvihuje rovinatý i mírně zvlněný terén a jeho úzké a těžké fairwaye jsou zabudované do krásného, až 300 let starého piniového lesa. Hřiště nabízí pěkné třípary, u nichž bylo skvěle využito přírodního terénu. Jamka č. 17 jde celá přes vodu.

Gloria New Golf Course

Toto 18 jamkové hřiště navazuje na svou starší sestru Glorii Old Golf Course. Hřiště bylo otevřeno v roce 2004 na ploše 700 tisíc metrů čtverečních. Jeho součástí jsou 4 jezera, 67 bunkerů i dvoupatrový driving range se 48 odpališti. Dále je zde cvičný chipping a pitching green i cvičný bunkr. Gloria New Golf Course je par 72 s délkou 6239 metrů.

Gloria Verde Golf Course

Dvojici 18 jamkových hřišť Gloria doplňuje ještě 9 jamkové hřiště Gloria Verde Golf Course. Všechna tři hřiště jsou vlastně jedním obrovským golfovým areálem, kde najdete také tři hotely - Gloria Golf, Gloria Verde a Gloria Serenity. Hřiště Gloria Verde Golf Course bylo otevřeno v roce 2001 a je považováno za nejjednodušší z těchto tří hřišť, i když je občas třeba odpálit ránu přes vodu.

Gloria Resort
Foto: Gloria Resort. Stránky Golfového resortu Gloria - www.gloria.com.tr

Kaya Eagles Golf Club

V roce 2005 začalo být na 650 tisících metrech čtverečních budováno hřiště Kaya Eagles Golf Club pod vedením irského designéra a bývalého golfového profesionála Davida Jonese. Bylo umístěno na kompaktní terén, který je vhodný pro hráče všech úrovní. Jeho součástí jsou rozsáhlé vodní plochy, šest jezer, skály a čtyři můstky. Kaya Eagles spadá pod formaci elitních klubů Eagles Charity Golf Club, které po celém světě pořádají významné charitativní golfové turnaje. Těch se účastní hvězdy světového showbyznysu a sportovci. V blízkosti areálu golfového hřiště Kaya Eagles Golf Club se nachází hotelový komplex Kaya Hotel Resort.

Lykia Links Golf Course

Další 18 jamkové hřiště par 72 v blízkosti letoviska Belek se jmenuje Lykia Links Golf Course. Svým designem je však od ostatních hřišť v oblasti docela odlišné. Je totiž situováno přímo na pobřeží Středozemního moře a využívá neúrodné krajiny za pobřežními dunami. Lykia je klasické linksové hřiště, které je v Beleku unikátní a jediné. Hráči jsou zde po celý rok ochlazováni příjemným mořským vánkem, který do ostatních hřišť tvořených piniovými háji jen tak nedofoukne. Hřiště, jehož autorem je Perry O. Dye a jeho Dye Designs, bylo otevřeno v roce 2007 a jeho délka činí 5870 metrů. Je tvořeno dlouhými nataženými jamkami, bunkery s palisádami a několika fairwayemi přímo u moře. Greeny jsou rychlé, zvlněné a poměrně obtížné. Aby byly z dálky viditelné, byla na ně použita tráva Paspallum. V sousedství hřiště byl nedávno otevřen mohutný hotelový komplex Lykia World Hotel.

Golf v tureckém Beleku - Lykia Links Golf Course
Foto: Lykia Links Golf Course. Stránku klubu - www.lykiagroup.com

National Golf Club

Hřiště National Golf Club bylo prvním hřištěm otevřeným v rozsáhlých piniových lesích na pobřeží Středozemního moře a je se svou rozlohou 920 tisíc metrů čtverečních největším hřištěm v blízkosti Beleku. Bylo otevřeno v listopadu roku 1994 a jeho autorem je David Feherty. Jde o 18 jamkové hřiště par 72 s délkou 6232 metrů. Příroda zde hraje velkou roli, hřiště nabízí dostatečný prostor mezi fairwayemi a je tak krásně přehledné. Od roku 2000 sbírá National Golf Club nejrůznější ocenění a bývá dějištěm mezinárodních turnajů.

Golf v tureckém Beleku - National Golf Club
Foto: National Golf Club. Stránky klubu - www.nationalturkey.com

Robinson Nobilis Golf Course

Designér Dave Thomas v roce 1998 vytvořil Robinson Nobilis Golf Course par 72. V současnosti je tak jednou z nejstarších osmnáctek v Beleku. Hřiště se rozkládá uprostřed piniového lesa a jeho úzké fairwaye jsou skutečnou výzvou i pro zkušené hráče. Jeho součástí jsou také čtyři jezera a 65 bunkerů. Hřiště je ohraničeno řekou Acisu, která dále ústí do Středozemního moře. 

Stránky klubu - www.nobilis.com.tr

Sueno Golf Club (Dunes & Pines)

Na 140 hektarech se rozkládá golfový resort Sueno, který je tvořen dvěma golfovými hřišti – Dunes a Pines. Hřiště Dunes má délku 5643 metrů a par 69, jeho jamky dosahují běžných délek, přesto dokáže hráče potrápit. Je na něm překvapivě velké množství bunkerů, jen kolem fairwayí je jich 71 a u greenů dalších 48. Najdete zde také tzv. waste bunkery, což jsou jakési pustiny či rozsáhlé, pískem pokryté oblasti. Hřiště Dunes má kopcovitý terén, je dobře hratelné a je vhodné i pro začínající golfisty.

Golf v tureckém Beleku - Sueno Golf Club
Foto: Sueno Golf Club

Hřiště Pines, které bylo otevřeno v roce 2007, je oproti hřišti Dunes o něco těžší. Kombinují se v něm typické prvky přímořského hřiště a kopcovité krajiny. Jde o 18 jamkové hřiště par 72 s délkou 6413 metrů, je tak jedním z nejdelších hřišť v Beleku. Jeho autorem je architekt Andrew Craven, který spolupracoval se společností PGA Design Consulting. Pines svým tvarem připomíná divoká linksová hřiště. Bunkery mají přírodní charakter a krásně zapadají do koncepce fairwayí i okolních greenů. Pines je zakončeno poloostrovní jamkou, která se nachází přímo u hotelu Sueno.

Stránky klubu - www.sueno.com.tr

TAT Golf Course

Opravdovou lahůdkou v Beleku je také 27 jamkové hřiště s názvem TAT Golf Course rozkládající se na ploše 130 hektarů. Otevřeno bylo roku 1998 a je dílem společnosti Hawtree of England Golf Course Architects. Je tvořeno četnými jezírky, protékají jím potůčky a ohraničují ho písečné duny v blízkosti pobřeží. Bylo zasazeno do přirozené krajiny, která zůstala také v plné míře zachována. Celkem měří 6232 metrů a jednotlivé jamky byly rozmístěny tak, aby hráče naváděly k těm nejkrásnějším místům, které hřiště nabízí. Během hry se tak ocitnete na různých vyvýšeninách, vyhlídkových bodech i v blízkosti Středozemního moře. Rovněž se můžete kochat pohledem na nedaleké mohutné pohoří Taurus. Jelikož v blízkosti moře pofukuje neustále příjemný větřík, jsou hráči během hry lehce ochlazováni. 

Golf v tureckém Beleku - TAT Golf Course
Foto: TAT Golf Course. Stránky klubu - www.tatgolf.com.tr

Montgomerie Golf Course

Těžkými fairwayemi s mnoha strategickými volbami vyniká 18 jamkové hřiště Montgomerie par 72, které navrhnul skotský golfista Colin Montgomerie ve spolupráci s designérskou firmou European Golf Design. Otevřeno bylo v roce 2008 a je tak jedním z nejmladších golfových hřišť v této oblasti. Hřiště je 6420 metrů dlouhé a nabízí tak nějak ode všeho trochu. Stejně jako téměř všechna ostatní hřiště v Beleku, je i toto umístěno do rozlehlého piniového háje a zaujímá rozlohu 104 hektarů. Je tvořeno moderními prvky, jeho součástí je celkem jedenáct jezer, na jejichž březích se hráč docela často pohybuje. Hřiště vyniká rovněž pečlivou úpravou terénu a to i mezi fairwayemi, je tak téměř nemožné zde ztratit míček. Není nijak záludné, je dobře průchodné a výtečně se hraje, proto se hodí i pro začínající golfisty. 

Golf v tureckém Beleku - Montgomerie Golf Course
Foto: Montgomerie Golf Course. Stránky klubu - www.montgomeriemaxxroyal.com

Antalya Golf Club (Pasha & Sultan)

Ke golfovému klubu Antalya Golf Club patří dvě výborná 18 jamková hřiště par 72, která nesou název Pasha a Sultan. 

Jako první bylo v roce 2002 v Beleku otevřeno hřiště Pasha Golf Course, které je stejně jako jeho o rok mladší soused Sultan dílem architekta Davida Jonese. I když to není zas až tak dávno, dnes se již Pasha řadí ke starší generaci beleckých hřišť. Během prvních pár let své existence si toto hřiště vydobylo své jméno a pevnou pozici mezi hráči a stalo se častým hostitelem nejrůznějších turnajů s mezinárodní účastí. Pasha se svou délkou 5731 m dá zabrat hráčům všech výkonnostních úrovní. Nabízí obtížné doglegy, zvlněné greeny, šikovně umístěné bunkery a další nástrahy. Hráči se tak musí na každý odpal plně soustředit, strategicky a kreativně myslet. 

Golf v tureckém Beleku - Antalya Golf Club
Foto: Antalya Golf Club

V roce 2003 pak vzniklo hřiště Sultan Golf Course, které je velmi atraktivní a také poměrně obtížné. Bylo harmonicky začleněno do okolní krajiny a stalo se výzvou pro hráče všech úrovní. Je tvořeno úzkými a dosti náročnými fairwayemi, čistými jezírky a také celkem 122 bunkery. Vyžaduje přesnou a soustředěnou hru.

Stránky klubu - Antalya Golf Club

- jap -

Článek byl zobrazen 13 282 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy