Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Didim - informace o městě

Na místě, kde se v minulosti rozkládalo antické město Didyma, se dnes na pobřeží Egejské riviéry nachází město Didim. Najdete jej v provincii Aydin, asi 200 kilometrů jižně od Izmiru. Didim je v současnosti domovem pro cca 40 tisíc obyvatel, počet lidí v ulicích však s příchodem turistické sezóny každý rok značně narůstá.

V blízkosti Didimu se nachází dvě krásné rekreační oblasti lemované úžasnými plážemi. Jde o Altinkum a Akbük, které jsou tvořeny řadou menších i mnoha velkými hotely všech kategorií. Město Didim je někdy nazýváno také Yenihisar, což znamená „nový kopec“. Oproti dalším tureckým městům v něm jsou o něco vyšší ceny. Je to dáno tím, že k nejčastějším návštěvníkům patří Angličané a Velšané, kteří tráví dovolenou ve svých apartmánech v nedalekém letovisku Altinkum.

Město Didim je však dnes navštěvováno nejen pro krásné nedaleké pláže a úžasně čistou a teplou vodu moře, ale především kvůli pozůstatkům velkolepého Apollónova chrámu. Ten byl ve starověku jedním z nejnavštěvovanějších věšteckých míst. Přestože byl v minulosti několikrát vypleněn a spálen, má i dnes návštěvníkům co nabídnout. Okouzluje svou elegantní krásou a unikátní historickou atmosférou. 

Chrám stojí na okraji města Didim a je možné se k němu dostat pěšky nebo místními dolmušemi. Chrám je velkolepou historickou památkou, byl vystavěn za dynastie Seleucidů, což byli následníci Alexandra Velikého. Vyrostl na místě, kde už dlouho předtím stála věštírna a následně menší chrám. Přestože se chrám stavěl několik set let, nikdy se jej nepodařilo dokončit. Původní stavba byla obklopena dvakrát deseti sloupy na kratších stranách a dvakrát jedenadvaceti sloupy na delších stranách. V současnosti je zde kromě zbytků chrámu se třemi jónskými sloupy k vidění ještě hlava Medúzy, která se stala jakýmsi symbolem celého místa. Sochy z Apollónova chrámu jsou k vidění převážně v Britském muzeu. Za vstup do této archeologické lokality se platí vstupné, návštěva je však příjemným zpestřením dovolené u moře.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy