Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fethiye - informace o letovisku

Těžko říct, jestli je Fethyie prvním tureckým letoviskem ve Středomoří nebo posledním v Egejském moři. Leží trochu stranou rušných letovisek riviéry v klidné hornaté oblasti. Je to spíš menší letovisko bokem hlavního turistického ruchu, nenabízejí jej totiž zdaleka všechny cestovní kanceláře.

Toto pohádkové místo najdete na pomezí Egejského a Středozemního moře, západně od města Antalya. Je to klidnější, šedesátitisícové město, se spoustou nedotčené přírody, obklopené piniovými háji a vrcholky pohoří Taurus. Je ideálním místem odpočinku pro milovníky sportu, díky příjemnému větříku nejen toho vodního, ale i paraglidingu. Okolní příroda nabídne svou zelenou náruč a nezklame ani milovníky turistiky.

Fethiye - přístav
Foto: Fethiye - přístav

Fethiye je kouzelné městečko s krásným malebným přístavem, nacházející se na pobřeží Egejského moře. Město se dělí na dvě části – Fethiye a Calis. V první části Fethiye naleznete spoustu různých obchodů, překrásný přístav a žijí zde převážně místní obyvatelé. Z přístavu ve Fethiyi denně vyplouvají výletní lodě na okolní ostrovy. Fethiye je také ideální výchozí bod pro různé výlety. Večer v jedné z živých kaváren a taveren v malebném fethiyjském přístavu se sklenkou zdejší raki lze doporučit jako příjemné zakončení dne. Calis je spíše turistickou oblastí, kde se můžete bez potíží ubytovat ve všech myslitelných hotelových kategoriích. Hlavní promenáda Calisu je centrem nočního života, zábavy a nákupů, věrně ji po celé délce kopíruje jako had dlouhá písčitá pláž.

Původním názvem města je Telmessos. Kdysi to bylo rybářské městečko, o čemž svědčí také přístav, který dodnes dýchá atmosférou dávných časů, kdy město obýval kmen Lyků a bylo jedním z největších měst tehdejší civilizace vůbec. To dokládají také mnohé památky, které je možné všude kolem vidět. Nejúžasnějším dokladem dávných dob jsou asi hrobky, z nichž nejstarší pochází z 5. stol. před n. l., které jsou vytesány do skalní stěny nad městem.

Centrum moderní Fethiye je postaveno kolem krásného jachtového přístavu. Kapacity, které se zde nacházejí, jsou obklopeny piniovými lesy, olivovníky, vavříny, myrtou, platany, topoly a akáciemi. Dovolená v této nádherné přírodě u azurově modrého moře pod pohořím Taurus bude jistě neopakovatelným zážitkem. Transfer z letiště v Dalamanu do hotelů v této oblasti trvá zhruba hodinu.

Oblast Fethiye je proslulá také nedalekou známou pláží Ölüdeniz (Mrtvé moře), která je vzdálena asi 16 km. Pokud si budete přát vyjet na tuto proslulou pláž, určitě byste litovali, pokud byste vyrazili bez fotoaparátu. Tak nádhernou akvamarínově modrou barvu moře totiž nikde na světě určitě nenajdete. V zálivu kolem Olu Deniz bylo zakázáno jakékoliv stavění, takže zde zůstala krásná neporušená příroda. Kromě Mrtvého moře jsou v okolí ve skalách vytesány hroby, které tvoří atypické nekropole. Obejdete-li se bez impozantních antických měst, naleznete menší pozůstatky starých kultur všude v okolí.

Fethiye - pláž
Foto: Fethiye - pláž

Co se týče výletů do okolí, je na tom Fethyie o něco hůř. Většina proslulých památek se nachází poměrně daleko, docela slušné spojení je do Pamukkale nebo k Národnímu parku Olimpos. Ale pořád to není zrovna blízko, na pohodovou návštěvu je třeba rezervovat i s cestou asi dva dny. V Pamukkale budete mít příležitost k obdivování jednoho z divů přírody – bělostných, travertinem pokrytých skal „bavlněného hradu“ Pamukkale, po němž stéká termální voda. Zdejší prameny byly využívány k léčebným účelům již za doby Římanů.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy