Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku

Chcete strávit dovolenou na krásných písečných plážích s průzračně čistou vodou a azurově modrým mořem? Lákají vás antické památky? Rádi se necháváte hýčkat v  lázních? Potrpíte si na dobré jídlo? Pokud chcete zažít vše na jednom místě, CK SHENKO´S vás zve do jedné z nejzajímavějších zemí na světě - Turecka. 

Turecko je země s bohatou kulturní tradicí a je právem nazýváno “kolébkou civilizace“. Orientální tanečnice, podmanivá hudba, čajovny s vodními dýmkami a islám. Turecko je země geograficky blízká, ale kulturně až neuvěřitelně odlišná. Z Turecka cítíme ducha Orientu a východu, harémových tanečnic a exotických obřadů. 

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku
Foto: Alanya

Turecko, nádherná země v jihovýchodní části Středomoří čerpající z více než tři tisíce let starých kulturních tradic, zažívá v posledních letech nebývalý ekonomický i kulturní rozkvět. A to nejen pro obrovské množství historických památek, dlouhé pobřeží s krásnými plážemi, ale také pro svou kvalitu a nabídku služeb poskytovaných návštěvníkům z celého světa. 

Pokud dáváte přednost přírodě, můžete navštívit skalní města v Kappadocii, národní parky či proslulé Pamukkale. Turecká příroda zkrátka ví, jak okouzlit - nad krásou některých míst doslova zůstává rozum stát. Člověk hodnou chvíli přemýšlí, jestli se neocitnul v ráji. A to všechno v rozumné dostupnosti od turistických center. Chcete-li si chvíli odpočinout od rozžhavených pláží, útěk do přírody je skvělou volbou. 

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku
Foto: Pamukkale - travertinová jezírka

V Turecku se nachází více antických památek než v samotném Řecku. Překvapující? Ani ne, Turecko je jediná země, na jejímž území se nacházely dva ze sedmi Divů světa. 

Mírné klima, stálé počasí a příjemná teplota mořské vody zaručující koupání od začátku dubna do konce října, společně s velmi příznivými cenovými relacemi vytváří skvělé podmínky pro strávení dovolené nejen rodinám s dětmi a seniorům. Mladí lidé ocení živá turistická centra jako například Alanya, kde je možnost přes den užívat slunce, moře a krásných písečných pláží a v noci se bavit v nespočtu místních barů, restaurací, kaváren a diskoték. 

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku
Foto: Alanya - pláž Kleopatra

Jižní pobřeží země, táhnoucí se v délce cca 140 km od města Antalya až po letoviska východně od Alanye, nazýváme Tureckou riviérou. Je oblíbená pro velmi stálé vysoké teploty moře. Mezi nejkrásnější letoviska patří oblast Side a Alanya. Další známá letoviska v  Turecku jsou Oba, Konakli, Okucalar, Incekum, Belek. 

Alanya je živé a oblíbené letovisko s nekonečnými plážemi omývanými Středozemním mořem. Je rozdělena na dvě části vysokým útesem, na jehož vrcholu se tyčí pirátská pevnost z doby římské. Z pevnosti se naskýtá pohled na známou Kleopatřinu pláž. Pláž se pyšní modrou vlajkou EU, která označuje místa vynikající svojí čistotou a péčí o spokojenost návštěvníků. Z druhé strany pevnosti můžete vidět druhý záliv s pláží Keykubat. 

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku
Foto: Side

Bouřlivá historie Turecka zanechala hluboce zakořeněné zvyky. Lidé, kteří nikdy nezažili utlačování nebo nikdy nemuseli bojovat za svobodu, mohou mít s pochopením tureckého vlastenectví trochu problém. Pro obyčejného Turka však tato vášeň znamená pouze naplnění zdánlivě jednoduchých přání: rodiny, dobrého jídla, hudby, fotbalu a přátelství. Turci mají jedinečnou vlastnost: užívat si každé chvíle života i v těch nejneočekávanějších chvílích. Tuto radost z úplně obyčejných věcí pak sdílejí s každým návštěvníkem.

Pokud byste se chtěli dovědět více o této krásné zemi, neváhejte se obrátit na CK SHENKO´S, která je na trhu více jak deset let a nabízí vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro skromné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře vám jistě rádi ochotně poradí. 

Alanya a Side - oblíbená dovolená v Turecku
Foto: Alanya  - přístav

- PR článek -

CK SHENKO´S
Litovelská 117/6
779 00 Olomouc

Telefon: 585 428 886, 777 888 550
info@shenkos.cz 
www.shenkos.cz

Článek byl zobrazen 9 716 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy