Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - dovolená s nevšedními zážitky

Turecko uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky: kvalitní služby a hotelové zázemí, finanční dostupnost, chutná a pestrá středomořská strava, množství historických památek, přírodních zajímavostí, sportovního vyžití i novodobých atrakcí pro celou rodinu - to je přece pozvánka pro každého!

Turecko -  dovolená s nevšedními zážitky

Hamam - turecké lázně
Turecko je zemí s bohatou historií, jejíž odkazy naleznete na každém kroku. Určitým způsobem bychom k historickému odkazu mohli přiřadit i očistnou lázeň - hamam. S životem Turků je spojena po mnoho staletí a dá se při ní velice dobře relaxovat. Téměř každé město bez ohledu na svou velikost má alespoň jedno zařízení tohoto druhu. V luxusnějších hotelových komplexech patří hamam už k tradičnímu vybavení, takže po odpočinku toužící turisté už nemusí jezdit do městských lázní, ale stačí využívat hotelové služby. Všechny lázně fungují odděleně pro muže a ženy anebo mají vyhrazeny hodiny zvlášť pro muže a pro ženy.

Po vstupu je potřeba sundat oděv a omotat si kolem beder kus velkého plátna zvaného Pestemal. Návštěvníci lázní jej budou mít na sobě po celou dobu rituálu a na závěr koupele dostanou ještě suchý ručník. Nejdříve se vchází do místnosti, dá se přirovnat k sauně, ve které dochází k vyčištění pórů a zpocení. Pak se přechází do místnosti zvané Harare, kde se každý opláchne a pak bude uložen na zahřáté kameny (göbek tasi). Dále už nastupuje zručná obsluha lázní - začíná se namydlením celého těla a masáží pomocí lufové rukavice, jejímž prostřednictvím je kůže zbavována veškerých odumřelých buněk, jedná se vlastně o jakýsi druh peelingu. Na závěr čeká návštěvníky pěnová slast - nepopsatelný pocit uvolnění a relaxace, kdy celé tělo bude pokryto mýdlovou pěnou, kterou vytvoří masér speciálním postupem z namydleného kusu látky. V některých lázních nabízejí také hloubkovou olejovou masáž, chutný šálek čaje nebo něčeho osvěživého. Za 90 minut je pocit dokonalé relaxace maximální.

Turecko -  dovolená s nevšedními zážitky

Delfinárium
Turecko
nabízí nepřeberné množství přírodních i historických památek, avšak většina turistů hledá v Turecku odpočinek. Kvalitní hotelový servis navíc láká čím dál více ke strávení dovolené rodiny s dětmi, které moc nevyhledávají výlety spojené s poznáváním země, ale rádi by si pobyt zpestřily výletem, který by zaujal celou rodinu.

Ideálním tipem je návštěva delfinária, která nejvíce potěší ty nejmenší, ale i dospělí zde stráví dvě příjemné hodiny. Show začíná předváděním cvičených lachtanů a po asi 15 minutách připlouvají očekávaní delfíni. Jejich přehlídka hýří pestrostí a nepřebernou škálou výskoků, přeskoků a dalších synchronizovaných akrobatických cviků, nad nimiž někdy zůstává rozum stát. Jak to dokážou?

Turecko -  dovolená s nevšedními zážitky

Těm, kterým delfíni učarovali, je po skončení nabídnuta možnost plavání s delfíny. Sice se jedná o nelevný příplatek, plavání stojí dospělého cca 100 Euro a dítě 80 Euro, ale jedná se o nezapomenutelný zážitek. Ve vodě s delfíny strávíte 45 minut, během ní s delfínem plavete, hladíte ho a on vám i zazpívá. Je prý prokázáno, že plavání s delfínem vytváří efekt, který dává radost a klid, zlepšuje imunitní systém, pozornost a sebeovládání. Ať už to je pravda nebo ne, faktem zůstává, že na přátelské doteky delfína nikdy nezapomenete.

V zadní části delfinária je vybudováno potápěčské centrum, nabízející několik variant základní výuky potápění. Takže i milovníci mořské flóry a fauny si zde mohou přijít na své, stačí si jen zvolit danou lekci a svět nových zážitků vám otevře svou náruč.

Turecko -  dovolená s nevšedními zážitky

„Doctor fish“
Zajímavým zážitkem může být pro návštěvníky, kteří trpí lupénkou neboli psoriázou, návštěva tzv. doktora ryby (Doctor fish). Právě z Turecka totiž pochází léčba rybami. Malá kaprovitá rybka Garra rufa se ve své domovině naučila nebýt vybíravá, proto ji chutnají částečky odumřelé lidské kůže a může tak vyčistit i velmi nepříjemné projevy lupénky. Koupání s rybkami Garra rufa si nemocní mohou užít v lázních Kangal.

Do roku 1917 byly prameny přírodní, zčásti porostlé rákosím, později se přišlo na to, že termální voda, obsahující selen, výrazně přispívá k léčbě zranění. Tato skutečnost se dostala do povědomí veřejnosti a vybudovaly se zde jednoduché bazény a okolo roku 1950 byly postaveny první lázeňské budovy. Kangalské prameny, ve světě populární a unikátní, byly využívány jako lázeňské místo pro místní obyvatelstvo. V roce 1996 začaly lázně pracovat na mezinárodní bázi jako terapeutické centrum léčby psoriasis.

Turecko -  dovolená s nevšedními zážitky

Metoda spočívá v ošetření rybičkami, které žijí v termální vodě o teplotě 36-37 °C. Do této doby to jsou jediné známé lázně, které pomáhají léčit kožní choroby pomocí rybiček. Kožní choroby jako akné, ekzém a psoriasis jsou léčeny dvěma druhy rybiček Cyprinion macrostomus a Garra rufa o délce 2-15 cm. Takové léčení v termální lázni může být zpočátku překvapivé, když vás obklopí hnědé, šedivé a béžově zbarvené rybičky a začnou čistit místa na vaší kůži. Po ponoření do vody ryby vyrazí a udeří na šupinky kůže pocházející od lupénky nebo jiné kožní nemoci a začnou je odstraňovat. Vysoká koncentrace selenu ve vodě, prvku s blahodárným účinkem, je udávána jako nejdůležitější faktor při léčbě. Tato léčba nemá žádné vedlejší účinky a během ní pacient nesmí brát žádné léky proti základní chorobě.

Lázně Kangal jsou bohužel umístěny mimo centrum turistické části země a dostupnost je poněkud obtížná. Nejbližší malé město Kangal je vzdáleno 15 km a nejbližší velké město 90 km. Alternativou může být nově otevřené lázeňské centrum v areálu delfinária necelých 20 km od Alanye. Bylo zde vybudováno několik větších van naplněných vodou s rybkami. Do ní ponoříte buď konkrétní část těla, nebo se můžete ponořit do vany celí a pod odborným dohledem necháte rybičky dělat „svou práci“. Každá léčebná kúra trvá přibližně 20-30 minut, cenově vyjde na 30 Euro. Nedá se ale čekat, že by rybky dokázaly lupénku zcela vyléčit - i když u některých pacientů po opakovaných návštěvách nemoc ustoupila. Navíc i kosmetický efekt je viditelný - rybičky se využívají také pro pedikúru či manikúru, kdy citlivěji než jakýkoliv pedikér odstraní jemným okusováním odumřelou kůži na rukou a chodidlech. Rozhodně stojí návštěva lázeňského centra za vyzkoušení.

Zájezdy do Turecka pořádá CK TRAVEL 2002.

- PR článek -

TRAVEL 2002
Moravské nám. 4
602 00  Brno-město
Tel.: 542 210 102
ck@travel2002.cz
www.travel2002.cz

Pobočka Strážnice:
Kovářská 396
696 62  Strážnice
Telefon/fax: 518 334 466
groups@travel2002.cz

Článek byl zobrazen 8 813 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy