Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - pobyty s vůní čaje a kávy

Turecko je krásná a přátelská země, bohatá na kulturní památky, historicky zajímavá a tradiční. Je však i dostatečně moderní, aby byla pohodlná pro cestovatele. “Neevropská“ kultura dýchá na turisty doslova z každého kouta.

Dějiny trvalého osídlení tureckého území se začaly psát již v dobách pravěku. První doložené trvalé sídliště bylo na území dnešního Turecka založeno již v době neolitu (cca 7 500 př. n. l.) a brzy začala přibývat i další. Nejdříve se zde usadili Chetité, po nich následovali Řekové, Římané, Byzantinci, křižáci, Seldžuci, Mongolové, Turci a mnozí jiní. Všichni zde zanechali své umění a kulturu a jejich odkaz je patrný i dnes. Moderní Turecko má vše. Na jednom místě narazíte na více mobilních telefonů, než jste viděli kdy předtím.

Alanya
Foto: Alanya

Karsilama/VÍTEJTE

Milovníkům koupání a opalování nabízí Turecko teplé moře, které není ani divoké ani prudce se svažující. Své si zde najdou i zastánci vodních sportů a jachtingu nebo obdivovatelé památek, kteří si mohou vybrat různé výlety po památkách. Na duši vás pohladí příjemné národní parky ve vnitrozemí, jejichž návštěva je dobrou alternativou k rozžhaveným plážím. Oblíbené jsou také lety balonem nebo rafting.

Perge - antické město
Foto: Perge - antické město

Světově proslulé je také turecké jídlo - a plným právem. Hojnost polí, farem, sadů a hejna ryb jsou výjimečná a turečtí kuchaři plně využívají těchto darů. V restauracích se podávají jídla turecká, v hotelech kontinentální strava doplněná některými tureckými jídly. Esperantem gurmánů, gurmetů i obyčejných strávníků je švédský stůl, kde si každý vybere to, co mu vyhovuje. Přesně tak je to zařízeno i v tureckých hotelech. Tam na nepříjemné kulinářské překvapení určitě nenarazíte, ba naopak.

Antalya - vodopády Düden
Foto: Antalya - vodopády Düden

Pak jsou tu turecké čaje: horké, voňavé, osvěžující a jsou k dispozici na každém kroku. Turecká káva je slavnější, ale turecký čaj (Cay CHAH-Yee) je národní nápoj, který se vaří z listů pěstovaných na strmých svazích zelených hor, východního Turecka u pobřeží Černého moře. Tradičně se turecký čaj vaří v samovaru. V malé nádobce je uchován velmi silný čaj na vrcholu větší nádobky s vařící vodou. Malé množství silného čaje se nalije do malé sklenice ve tvaru tulipánu a naředí se do požadované síly. Turci obvykle přidávají kostku cukru, nikdy mléko nebo citron. Objednejte si čaj acik (ah-chuk, slabý), nebo Koyu (Koh-YOO, tmavý, silný), jak se vám líbí, nebo jen Cay a dostanete normálně silný.

Side - Tapinak
Foto: Side - Tapinak

Pohled na číšníka (CHAH-yee-juh) nesoucího podnos s čajem a na zákazníky čekající s touhou po kofeinu je jednou z prvních a nejčastějších událostí, na které v Turecku narazíte. Přijeďte i vy okusit chuť čaje a kávy, pocítit příjemně teplé moře, navštívit památky a samozřejmě i nakupovat. Vybrat si můžete z bohaté nabídky zájezdů CK AGL travel.  

CK AGL travel
Jungmannova 6
110 00  Praha 1-Nové Město
Bezplatná linka: 800 222 210

info@agltravel.cz  
www.AGLtravel.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 510 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy