Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Turecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Turecko.

Termessos - ruiny starověkého města

Termessos - ruiny starověkého města

Nedaleko známého tureckého letoviska Antalya, v horách pohoří Taurus, leží ve výšce 1050 m n.m. ruiny starověkého města Termessos. V turistických průvodcích se o něm dočtete mnoho superlativů – bývá označováno jako „orlí hnízdo“, „turecké Macchu Pichu“ apod. S oblibou se o něm také uvádí, že je to „jediné město, které Alexandr Veliký nebyl schopen dobýt“. Bylo tomu skutečně tak?

celý článek

 

Marmaris - přístav velkého sultána

Marmaris - přístav velkého sultána

Na turecké riviéře je mnoho měst a městeček různé velikosti a významu. Patří mezi ně i Marmaris, nevelké město se zhruba 30 tisíci obyvateli. Přes svou malou velikost je Marmaris významným centrem turistického ruchu a během hlavní sezóny zde pobývá několikanásobně více turistů, než místních obyvatel.

celý článek

 

Antalya - centrum Turecké riviéry

Antalya - centrum Turecké riviéry

Podle posledních statistik stoupá Turecko v žebříčku oblíbenosti českých dovolenkářů stále výše. Není se co divit, je to krásná země, která má co nabídnout – čisté moře, nádhernou přírodu, zachovalé památky i přívětivé obyvatele. Většina návštěvníků míří na jihozápadní pobřeží, tzv. Tureckou riviéru.

celý článek

 

Istanbul - brána do Asie

Istanbul - brána do Asie

Turecko leží a vždy leželo mezi dvěma světy – Orientem a Západem, což v modernější době zpravidla znamená mezi islámem a křesťanstvím. Turecko je kotlem, kde se mísí různé vlivy a kultury, přičemž samo si zachovává svůj svébytný charakter. Asi nejvíce je to vidět v Istanbulu, ležícímu na hranici mezi Evropou a Asií.

celý článek

 

Nesmrtelná krása Kappadokie

Nesmrtelná krása Kappadokie

Ačkoliv je Turecko nejčastěji vyhledávané pro své písečné pláže a orientální bazary, skutečné přírodní skvosty se skrývají v jeho vnitrozemí. Půvabná oblast, jejíž obdobu byste v jiné zemi jen stěží hledali, je živoucím důkazem toho, že v oblasti fantazie příroda nezná hranic.

celý článek

 

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Dovolená v Turecku nemusí vždy nevyhnutelně představovat pouhé povalování se na pláži či neúprosné smlouvání s prodavači orientálních koberců. Na své si v této zemi přijdou i milovníci hor a přírody a krátký únik z přeplněných turistických středisek ocení dozajisté i nejeden z nás.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy