Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Turecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Turecko.

Termessos - ruiny starověkého města

Termessos - ruiny starověkého města

Nedaleko známého tureckého letoviska Antalya, v horách pohoří Taurus, leží ve výšce 1050 m n.m. ruiny starověkého města Termessos. V turistických průvodcích se o něm dočtete mnoho superlativů – bývá označováno jako „orlí hnízdo“, „turecké Macchu Pichu“ apod. S oblibou se o něm také uvádí, že je to „jediné město, které Alexandr Veliký nebyl schopen dobýt“. Bylo tomu skutečně tak?

celý článek

 

Marmaris - přístav velkého sultána

Marmaris - přístav velkého sultána

Na turecké riviéře je mnoho měst a městeček různé velikosti a významu. Patří mezi ně i Marmaris, nevelké město se zhruba 30 tisíci obyvateli. Přes svou malou velikost je Marmaris významným centrem turistického ruchu a během hlavní sezóny zde pobývá několikanásobně více turistů, než místních obyvatel.

celý článek

 

Antalya - centrum Turecké riviéry

Antalya - centrum Turecké riviéry

Podle posledních statistik stoupá Turecko v žebříčku oblíbenosti českých dovolenkářů stále výše. Není se co divit, je to krásná země, která má co nabídnout – čisté moře, nádhernou přírodu, zachovalé památky i přívětivé obyvatele. Většina návštěvníků míří na jihozápadní pobřeží, tzv. Tureckou riviéru.

celý článek

 

Istanbul - brána do Asie

Istanbul - brána do Asie

Turecko leží a vždy leželo mezi dvěma světy – Orientem a Západem, což v modernější době zpravidla znamená mezi islámem a křesťanstvím. Turecko je kotlem, kde se mísí různé vlivy a kultury, přičemž samo si zachovává svůj svébytný charakter. Asi nejvíce je to vidět v Istanbulu, ležícímu na hranici mezi Evropou a Asií.

celý článek

 

Nesmrtelná krása Kappadokie

Nesmrtelná krása Kappadokie

Ačkoliv je Turecko nejčastěji vyhledávané pro své písečné pláže a orientální bazary, skutečné přírodní skvosty se skrývají v jeho vnitrozemí. Půvabná oblast, jejíž obdobu byste v jiné zemi jen stěží hledali, je živoucím důkazem toho, že v oblasti fantazie příroda nezná hranic.

celý článek

 

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Dovolená v Turecku nemusí vždy nevyhnutelně představovat pouhé povalování se na pláži či neúprosné smlouvání s prodavači orientálních koberců. Na své si v této zemi přijdou i milovníci hor a přírody a krátký únik z přeplněných turistických středisek ocení dozajisté i nejeden z nás.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy