Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Turecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Turecko.

Kašna Ahmeda III. nejkrásnější kašna v Istanbulu

Kašna Ahmeda III. nejkrásnější kašna v Istanbulu

Před vchodem do paláce Topkapi, který patří mezi nejnavštěvovanější památky Istanbulu, stojí nádherná rokoková kašna Ahmeda III. Je jednou ze zajímavostí, které bychom při prohlídce tohoto istanbulského paláce neměli vynechat. Okouzlí nás nejen svou monumentalitou, ale také zdobností.

celý článek

 

Istanbul - lázně Cağaloğlu

Istanbul - lázně Cağaloğlu

Pokud si budete chtít při návštěvě Istanbulu na chvíli odpočinout od prohlídky památek, vydejte se do lázní Cağaloğlu Hamami, ponořte se do termální vody a svěřte své tělo do rukou odborníků. V těchto nádherných veřejných tureckých lázních zapomenete na starosti běžného života. Kochat se přitom samozřejmě můžete unikátní architekturou z osmanských dob.

celý článek

 

Turecko okouzlí i náročné turisty

Turecko okouzlí i náročné turisty

Jestliže hledáte ideální destinaci pro dovolenou, neváhejte! Turecko je nádherná země, rozkládající se na území Evropy a Asie, jejíž téměř 8000 kilometrů dlouhé pobřeží nabízí nepřeberné možnosti. Turisticky nejnavštěvovanější jsou tři známé oblasti – Turecká riviéra, Kemer a Bodrum.

celý článek

 

Co víte o Turecku?

Co víte o Turecku?

Víte, která z tureckých pláží získala Modrou vlajku a splňuje ta nejpřísnější kritéria? Co obnáší proslavené turecké lázně hammam, nebo že v Turecku najdete více antických památek než v oslavovaném Řecku? Tahle země rozkládající se na dvou světadílech toho ukrývá ještě mnohem více. Přesvědčte se, proč je dovolená v Turecko pro vás to pravé.

celý článek

 

Dovolenou v Turecku lze trávit i jinak než u moře

Dovolenou v Turecku lze trávit i jinak než u moře

Historie Turecka je mnohdy zajímavější než řecká. Antické památky, byzantské chrámy, štíhlé minarety i typické bazary nemůžete vynechat. Doporučujeme vám prožít jeden ze zájezdů s bohatým programem, kde koupání je kombinováno s poznáním a naopak.

celý článek

 

Amasra – Turecko bez turistů

Amasra – Turecko bez turistů

Černomořské pobřeží na severu Turecka nepatří mezi turisticky nejvyhledávanější oblast této nádherné a rozlehlé země. Může za to počasí, jde totiž o nejdeštivější oblast Turecka, kde vám sluncem zalité pláže nemůže během dovolené nikdo zaručit. Přesto jsou na něm místa, u nichž stojí za to zmiňované riziko podstoupit – jedním z nich je například městečko Amasra.

celý článek

 

Turecko - pobyty s vůní čaje a kávy

Turecko - pobyty s vůní čaje a kávy

Turecko je krásná a přátelská země, bohatá na kulturní památky, historicky zajímavá a tradiční. Je však i dostatečně moderní, aby byla pohodlná pro cestovatele. “Neevropská“ kultura dýchá na turisty doslova z každého kouta.

celý článek

 

First minute - nákup vaší dovolené včas má smysl!

First minute - nákup vaší dovolené včas má smysl!

Již několikátý rok pozorujeme změnu nákupního chování klientů při výběru letní dovolené. Lidé si lépe uvědomují nutnost plánovat svůj čas a dovolenou. Toto však není jediný důvod, proč je efektivní zakoupit zájezd s předstihem. V následujícím článku rozebereme důležité faktory pro nákup dovolené.

celý článek

 

Alanya, Konakli, Side - dovolená (nejen) v Turecku s CK SHENKO´S

Alanya, Konakli, Side - dovolená (nejen) v Turecku s CK SHENKO´S

Přemýšlíte, kam v létě na dovolenou za teplem? Co takhle Turecko, Řecko nebo Egypt? S CK SHENKO´S můžete vyrazit do kterékoliv z těchto zemí, které se mohou pochlubit krásnými plážemi, průzračným a teplým mořem, úžasnými památkami i jedinečnou kulturou.

celý článek

 

Suleymanova mešita v Istanbulu

Suleymanova mešita v Istanbulu

Ve výčtu nejvýznamnějších istanbulských mešit nesmí chybět Süleymanova mešita, která se vypíná nad zátokou Zlatý roh, na pozemcích starého paláce Eski Saray. Svou krásou vzdává hold nejen svému zakladateli Süleymanovi I. Nádhernému, ale také staviteli, slavnému Sinanovi.

celý článek

 

Egejská riviéra - tyrkysové moře a nádherné pláže

Egejská riviéra - tyrkysové moře a nádherné pláže

Za opravdový přírodní skvost Turecka je považována oblast Egejské riviéry nacházející se na jihozápadě země. Egejskou riviéru najdeme v místech, kde se Středozemní moře střetává s mořem Egejským. Tento členitý pobřežní úsek je charakteristický bohatou zelení, tyrkysovým mořem, nádhernými písečnými plážemi i horami tyčícími se ve vnitrozemí.

celý článek

 

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava

Turecká riviéra - slunce, moře, zábava

Kilometry písečných pláží i bohaté archeologické dědictví z dob Řeků a Římanů nabízí Turecká riviéra rozkládající se na jihu Turecka, mezi městy Antalya a Alanya. Tato oblast je skvělou volbou pro všechny, kdo si chtějí užít slunce, mořských radovánek a pláží, ale také poznávání historie a sportovních aktivit. Na Turecké riviéře se nabízí pro každého něco.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy