Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecká riviéra - informace o oblasti

Snad nejnavštěvovanější oblastí Turecka je jeho jižní část, lépe řečeno jižní pobřeží omývané Středozemním mořem a nazývané Turecká riviéra. Najdete zde vše, co si představujete pod pojmem ideální dovolená – slunce, moře, pláže, památky, večerní zábavu i možnosti sportovního vyžití. Ubytovat se můžete v některém z mnoha vyhlášených letovisek.

Turecká riviéra je z velké části vymezena dvěma největšími a nejznámějšími městy Alanya a Antalya a je dlouhá asi 150 km. Antalyjský záliv lemují kilometry písečných pláží, které se jen pozvolně svažují do teplých a průzračných vod Středozemního moře. Na mnoha místech je možné narazit na pozůstatky památek z řeckého nebo římského období. Pro všechny tyto přednosti je v současnosti Turecká riviéra jednou z nejnavštěvovanějších částí Turecka, kam každý rok míří tisíce a tisíce turistů ze všech koutů světa.

Turecká riviéra a její letoviska dnes lákají na kvalitní infrastrukturu, dokonalé zázemí hotelů a precizní služby. Ne vždy tomu tak ale bylo. Až do 80. let minulého století znali tuto oblast jen místní. Pobřeží bylo poseto neznámými rybářskými vesničkami, jejichž obyvatelé se věnovali nejen rybolovu, ale také zemědělství a chovu dobytka. V současnosti je Turecká riviéra vyhledávanou turistickou destinací, kde domky rybářů vystřídaly rozlehlé hotelové komplexy s bazény a restauracemi. Zábava zde neutichá ani ve večerních hodinách, se setměním ožívají zdejší diskotéky, bary a další noční podniky.

Nejvíce živo je ve dvou již zmiňovaných centrech Alanyi a Antalyi. Alanya je ze všech letovisek na Turecké riviéře největší, nejstarší a také nejznámější. Je plná obchodů, restaurací a zábavních zařízení, ale tím hlavním, proč sem lidé jezdí, jsou také pestré možnosti poznávání památek a seznamování se s historií. Městu vévodí středověká pevnost ze 13. století obehnaná 6 kilometrovými hradbami. Další významnou památkou je Červená věž. Také v Antalyi najdete spoustu krásných památek z různých období dějin, jako je Hadriánova brána, Kanelovaný minaret či kruhová věž Hidirlik. Mezi další oblíbená letoviska patří například Side s nádherným amfiteátrem z 2. století, moderní Belek, Manavgat či Kemer ležící v předhůří pohoří Taurus.

Na plážích Turecké riviéry si přijdou na své všichni ti, kdo chtějí relaxovat u dobrého drinku a chytat bronz, ale i ti aktivnější, kteří rádi zkoušejí nejrůznější vodní sporty. Kromě koupání ve vlnách mají možnost se zde věnovat surfingu, parasailingu, jízdě na vodních lyžích nebo skútrech. Kdo chce, může si zahrát golf na některém z mnoha kvalitních golfových hřišť, věnovat se procházkám podél pobřeží, nebo se vypravit do vnitrozemí, kde se zvedá mohutné pohoří Taurus. To je protkáno množstvím pěších stezek, které dovedou pěší turisty na ta nejkrásnější místa. Za zmínku rozhodně stojí například vodopády Kursunlu a mnohá další místa. Během celodenního výletu je možné z jakéhokoliv letoviska Turecké riviéry navštívit některá významná historická centra tehdejší Pamfýlie – jde například o Aspendos, Termessos nebo Perge.

Nejoblíbenější letoviska Turecké riviéry

AlanyaAntalya
KemerManavgatSide 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy