Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Egejská riviéra - informace o oblasti

Členité jihozápadní pobřeží Turecka je od ostatních regionů v zemi naprosto odlišné. Jindy vyprahlá turecká krajina je v těchto místech vystřídána bujnou zelení, která krásně kontrastuje s azurovým mořem a bělostnými plážemi. Oblast nazývaná Egejská riviéra je často označovaná za přírodní skvost a patří k turisticky velmi vyhledávaným lokalitám. 

Při pohledu na krajinu Egejské riviéry by většina lidí řekla, že se právě kouká na Řecko, ale není tomu tak. Blízkost Řecka je však více než patrná, vždyť některé z řeckých ostrovů (např. Rhodos, Kos, Samos) leží, coby kamenem dohodil. Při slunění na místních plážích se kocháte pohledem na bílé domky nalepené na svazích, jejichž okna jsou obsypána fialovými květy bouganvillií, stejně tak, jako je tomu u řeckých sousedů. Ke zdejší krajině neodmyslitelně patří také početné větrné mlýny. Turisté tuto rozmanitou a neuvěřitelně krásnou oblast objevili až teprve nedávno, proto se jí z velké části podařilo dochovat takto nedotčenou.

Dnes najdete na Egejské riviéře několik vyhlášených letovisek, jako je Bodrum, Cesme nebo Kusadasi, ale také téměř neznámé turistické vesničky. Poslední dobou se značné popularitě těší především letovisko Ölüdeniz, které se pyšní pláží ve tvaru jazyka, jež obklopuje azurová laguna. Tato pláž byla dokonce vyhlášena jednou z nejkrásnějších pláží světa.  Dosti známá je rovněž pláž nazývaná Iztuzu, která je místem, jež si pro kladení svých vajec vybraly ohrožené karety obecné. 

Všechny tyto lokality jsou ideální pro strávení pohodové letní dovolené u moře. Můžete si v nich užívat vodních radovánek, slunění na pláži, nebo odpočinku v piniových hájích. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet jízdu na vodních lyžích, jízdu na skútrech, parasailing, projet se na nafukovacím banánu, nebo objevovat zdejší podmořské krásy. Kdo má odvahu, může si skočit na padáku z nedaleké hory Babadag, která je pro tyto adrenalinové sporty jako stvořená.

Ať už se na Egejské riviéře ubytujete kdekoliv, odevšad můžete podnikat zajímavé výlety do okolí. Tato oblast je často označována pokladnicí antických památek, protože v blízkosti pobřeží jsou roztroušeny takové poklady, jako Trója, skalní hrobky v Tlosu, Pergamon, Bodrum či Izmir. Pěší turisty jistě potěší výlet do kaňonu Saklikent nebo na slavné Pammukale. Vynechat byste rozhodně neměli ani dva ze sedmi starověkých divů světa - Artemidin chrám v Efesu a mauzoleum v Halikarnassu. Efes je dnes významným poutním místem, byl totiž oficiálně uznán jako místo, kde 11 let žila a později také zemřela samotná Panna Marie.

Nejoblíbenější letoviska Egejské riviéry

BodrumCesmeIzmir
KusadasiMarmarisÖlüdeniz

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy