Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Manavgat - informace o městě

V turecké provincii Alanya se nedaleko letoviska Side rozkládá poměrně velké město Manavgat. Leží na obou březích stejnojmenné řeky, asi 4 kilometry od moře. Ze severu je Manavgat obklopen pohořím Taurus a z jihu vodami Středozemního moře. O přírodní krásy zde tak není nouze.

I když neleží přímo u moře, je Manavgat skvělou destinací pro dovolenou. Oproti přímořským letoviskům je zde totiž výrazně levněji a navíc zde panuje příjemný klid. Město samotné je sice tvořeno pravidelnou pravoúhlou zástavbou, ale skýtá i mnoho zajímavých zákoutí. Ve většině domů bydlí místní obyvatelé, ale vystavěna zde byla také řada malých penzionů, které slouží výhradně pro turistické účely.  Protože nejde o výhradně turistické letovisko, ale o klasické turecké město, dá se zde nakoupit zboží za normální turecké ceny. V centru města je roztroušeno mnoho obchodů a obchůdků s nejrůznějším zbožím, ale také kavárny, bary a restaurace připravující jídla z čerstvých ryb.

Manavgat

Pokud byste chtěli vyrazit k moři, využijte pravidelné autobusové linky spojující Manavgat se Side a Antalyí. Autobusy vyjíždějí z místního autobusového nádraží, kterému se říká „manavgatský otogar“. Do nedalekého letoviska Side se však můžete vypravit i pěšky, není to nic náročného.

Manavgat a jeho okolí se může pochlubit řadou přírodních krás. Město poskytuje nádherný výhled na řeku Manavgat v místě, kde spadá ze skalní stěny rovnou do moře. Opodál je možné si na řece prohlédnout kotvící výletní lodě. Asi 3 kilometry od města se nachází ještě vodopády Manavgat, které jsou jedněmi z nejznámějších v celém Turecku. Jde sice o malou kaskádu situovanou v Manavgatské zátoce, která je jen 2 metry vysoká a 40 metrů dlouhá, výjimečnost však spočívá v jejím celkovém zasazení do krajiny. Řeka má poměrně silný proud, je lemována rákosím a její křišťálově čisté vody jsou domovem pro lososy.

Manavgat

Jižně od Manavgatu se rozkládá ještě krásný borovicový les a jezero Titreyengöl, které vzniklo vybudováním přehrady Oymapinar Dam. Přehrada leží na řece Navgat, je 185 metrů vysoká a zadrží na 300 milionů metrů krychlových pitné vody. O kousek výše se nachází ještě jedna, o něco menší přehrada. Krajině v okolí jezera se říká Green Canyon, tedy Zelené údolí.

Jelikož je v Manavgatu dostatek vláhy, nachází se v jeho okolí úrodná půda, díky které se zde velmi daří zemědělství. Pěstují se především obiloviny, sezam, olivy a mnoho druhů ovoce a zeleniny.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy