Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cesme - informace o letovisku

Cesme je středisko, nacházející se přibližně 30 km od Izmiru. Je to proslulé, historické, rušné středisko, vhodné pro rodinou rekreaci, které se rozkládá přímo u moře na západě poloostrova. Okolí Cesme je tvořeno překrásnou přírodou a naleznete zde spoustu velmi hezkých pláží. Nejznámějším rekreačním centrem poloostrova Cesme se stalo stejnojmenné město, kde je možno strávit příjemnou a ničím nerušenou dovolenou.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Na rozdíl od dalších oblíbenějších letovisek je Cesme vhodnější pro procházky po nábřeží, jachting a dopřávání si nenáročných radostí života. Pyšní se několika znamenitými restauracemi a tolerantním kosmopolitním duchem, který přitahuje přední světové umělce účastnící se měsíc trvajícího festivalu v Izmiru.

Na dlouhý poloostrov, na němž Cesme leží, vede šestiproudová dálnice z Izmiru. Můžete však jet i po staré silnici a cestou zastavovat na plážích v Ilica nebo strávit odpoledne v Alacan, tureckém „hlavním městě“ surfařů, kde větrné zdroje dodávají městu čtvrtinu potřebného množství energie.

Hlavní památkou města je janovský hrad sv. Petra ze 14. století, mocný symbol italské renesance. Sultán Bayezid II. nechal hrad opevnit, aby dokázal odrazit útoky jak pirátů, tak rytířů sv. Jana, kteří se usadili na základnách na ostrově Rhodos a v Bodrumu. Na hradě sídlí muzeum s námořními exponáty.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Z městečka Cesme se můžete vydat na spoustu zajímavých výletů po okolí. Mezi nejzajímavější tipy na výlet patří bezesporu nejzachovalejší antické město Efes, pozůstatky Artemidina chrámu, jeskyně sedmispáčů, Slavičí vrch, Pamukkale, a antické lázně Hierapolis.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy