Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Turecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Turecko.

Aspendos – nejzachovalejší amfiteátr v Turecku

Aspendos – nejzachovalejší amfiteátr v Turecku

Středomoří je poseto různými antickými památkami na staré Řecko a Řím, přičemž mnoho z nich leží v zemích, které už se dávno staly zcela jinými státy. Příkladem je Turecko, kde najdeme antických památek velké množství.

celý článek

 

Termessos - ruiny starověkého města

Termessos - ruiny starověkého města

Nedaleko známého tureckého letoviska Antalya, v horách pohoří Taurus, leží ve výšce 1050 m n.m. ruiny starověkého města Termessos. V turistických průvodcích se o něm dočtete mnoho superlativů – bývá označováno jako „orlí hnízdo“, „turecké Macchu Pichu“ apod. S oblibou se o něm také uvádí, že je to „jediné město, které Alexandr Veliký nebyl schopen dobýt“. Bylo tomu skutečně tak?

celý článek

 

Marmaris - přístav velkého sultána

Marmaris - přístav velkého sultána

Na turecké riviéře je mnoho měst a městeček různé velikosti a významu. Patří mezi ně i Marmaris, nevelké město se zhruba 30 tisíci obyvateli. Přes svou malou velikost je Marmaris významným centrem turistického ruchu a během hlavní sezóny zde pobývá několikanásobně více turistů, než místních obyvatel.

celý článek

 

Antalya - centrum Turecké riviéry

Antalya - centrum Turecké riviéry

Podle posledních statistik stoupá Turecko v žebříčku oblíbenosti českých dovolenkářů stále výše. Není se co divit, je to krásná země, která má co nabídnout – čisté moře, nádhernou přírodu, zachovalé památky i přívětivé obyvatele. Většina návštěvníků míří na jihozápadní pobřeží, tzv. Tureckou riviéru.

celý článek

 

Istanbul - brána do Asie

Istanbul - brána do Asie

Turecko leží a vždy leželo mezi dvěma světy – Orientem a Západem, což v modernější době zpravidla znamená mezi islámem a křesťanstvím. Turecko je kotlem, kde se mísí různé vlivy a kultury, přičemž samo si zachovává svůj svébytný charakter. Asi nejvíce je to vidět v Istanbulu, ležícímu na hranici mezi Evropou a Asií.

celý článek

 

Nesmrtelná krása Kappadokie

Nesmrtelná krása Kappadokie

Ačkoliv je Turecko nejčastěji vyhledávané pro své písečné pláže a orientální bazary, skutečné přírodní skvosty se skrývají v jeho vnitrozemí. Půvabná oblast, jejíž obdobu byste v jiné zemi jen stěží hledali, je živoucím důkazem toho, že v oblasti fantazie příroda nezná hranic.

celý článek

 

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Krátké zastavení v národním parku Olympos

Dovolená v Turecku nemusí vždy nevyhnutelně představovat pouhé povalování se na pláži či neúprosné smlouvání s prodavači orientálních koberců. Na své si v této zemi přijdou i milovníci hor a přírody a krátký únik z přeplněných turistických středisek ocení dozajisté i nejeden z nás.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy