Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Turecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Turecko.

Hipodrom v Istanbulu (At Meydani)

Hipodrom v Istanbulu (At Meydani)

V dávných dobách, kdy byla Konstantinopol hlavním městem Byzance, se v jejím centru rozkládal obří stadion, ze kterého se však do dnešních dní nepodařilo dochovat téměř nic. Ve středu Istanbulu se dnes tyčí jen tři pomníky, připomínající tehdejší slávu hipodromu.

celý článek

 

Nová mešita v Istanbulu (Yeni Cami)

Nová mešita v Istanbulu (Yeni Cami)

Turecký Istanbul je městem mešit, najdete je téměř na každém kroku, ale těch opravdu velkých a významných je jen několik. Kromě Hagia Sofie a Modré mešity byste při návštěvě metropole neměli vynechat ani Novou mešitu – turecky Yeni Cami.

celý článek

 

Hierapolis - pozůstatky antického města

Hierapolis - pozůstatky antického města

Na pobřeží Egejského moře se nachází pozůstatky starobylého antického města Hierapolis. V dobách největší slávy, tedy v helénistickém období bylo díky svým termálním pramenům vyhlášenými lázněmi. Dnes je tato archeologická lokalita zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Antalya - oblíbené turecké letovisko

Antalya - oblíbené turecké letovisko

Jedním z nejkrásnějších letovisek na středomořském pobřeží je Antalya – město plné historických památek se skvělou přímořskou polohou a mnoha dalšími přednostmi. Svého rozkvětu se dočkalo až v 80. letech 20. století a dnes patří mezi největší lákadla země. Stalo se také neoficiálním „hlavním městem“ Turecké riviéry.

celý článek

 

Vojenské muzeum v Istanbulu

Vojenské muzeum v Istanbulu

Jedním z nejzajímavějších muzeí v Istanbulu je Vojenské muzeum, které návštěvníky seznamuje historií tureckých válečných konfliktů. Potěší tak zejména zájemce o vojenské zbraně, ale i běžní návštěvníci budou ohromeni množstvím vystavovaných exponátů.

celý článek

 

Bursa v barvě islámu

Bursa v barvě islámu

Na svazích anatolského pohoří Uludag se rozkládá Bursa, která je se svými 1,5 miliony obyvatel čtvrtým nejlidnatějším městem v Turecku. Díky množství parků, rozsáhlých platanových alejí, morušových hájů i četných „zelených“ památek říkají Turci městu Yeşil Bursa, tedy „zelená Bursa“.

celý článek

 

Zlatý roh - istanbulská zátoka

Zlatý roh - istanbulská zátoka

Istanbul se rozkládá v Bosporské úžině, která odděluje Evropu od Asie a také Marmarské moře od moře Černého. Západní evropská část města je pak ještě rozdělena 7 kilometrů dlouhou zátokou Zlatý roh, turecky Haliç, na staré a nové město.

celý článek

 

Kostel Chora v Istanbulu

Kostel Chora v Istanbulu

V istanbulské čtvrti Edirnekapi se nedaleko hradeb nachází kostel Chora ze 14. století, který ukrývá jedny z nejkrásnějších byzantských mozaik. Historie této svatyně sahá údajně až do 11. století, ale nejsou o tom dochovány žádné záznamy.

celý článek

 

Palác Dolmabahce v Istanbulu

Palác Dolmabahce v Istanbulu

Jakmile sultánu Abdülmecidovi přestal jako sídlo vyhovovat palác Topkapi, nechal pro sebe na břehu Bosporu vystavět nový reprezentativní palác, kde by mu nic nechybělo. Na ploše 700 tisíc metrů se tak dnes rozkládá obrovský komplex staveb v čele s palácem Dolmabahce.

celý článek

 

Palác Topkapi v Istanbulu

Palác Topkapi v Istanbulu

Palác Topkapi byl po více než 400 let oficiální rezidencí osmanských sultánů a zároveň centrem vlády nad celou říší. Dnes je společně s mešitami a bazary vyhledávanou turistickou atrakcí na okraji turecké metropole Istanbulu, nesoucí odkaz dávné historie.

celý článek

 

Edirne – brána Orientu

Edirne – brána Orientu

V Evropské části Turecka se na řece Tunca rozkládá původně řecké město Edirne, kde žije kolem 120 tisíc obyvatel. Edirne má množství historických památek, které dokumentují architekturu tureckých dějin od počátku až po současnost.

celý článek

 

Ruiny hrdé Pergy

Ruiny hrdé Pergy

Turecko se v antice dělilo na několik regionů. Na jižním pobřeží, přibližně naproti Kypru, ležela oblast zvaná Pamfylie („Země kmenů“), jeden z nejnavštěvovanějších regionů soudobého Turecka. Pamfylie se mohla pochlubit čtyřmi významnými městy: Perga, Aspendos, Side a Sillyon.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy