Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Foca - informace o letovisku

Foca je přímořským střediskem v turisticky významné egejské oblasti. Toto krásné letovisko leží asi 30 km severně od Izmiru. V létě z Focy jezdí i trajekt na řecký ostrov Lesbos.

Ve městě najdeme dvě hlavní části - Esko Foca (staré město) a Yeni Foca (nové město). Esko Foca je větším z nich, je situováno mezi dvěma malými zálivy a přístavem, jenž byl užíván námořníky od roku 600 před Kristem. I přes poměrně bohatou historii má město málo památek. Na ukázku - dvě malé pevnosti (Beskapilar a Diskale z dob Byzance a Osmanské říše), několik helénských ruin nebo monumentální hrobku 7 km východně od městského centra. Tyto památky však rozhodně stojí za vidění.

Starověká Foca byla osídlena patrně kolem roku 1000 před Kristem a tvořila součást jónského spolku. V polovině 1. tisíciletí před Kristem prosluli obyvatelé Fókalie jako námořníci a jejich plavidla s 50 veslaři vyplouvala do Egejského, Středozemního a Černého moře. U vstupu do města spatříte nevelké starověké divadlo. Poblíž centra se nachází zajímavá kamenná hrobka Tas Küle a narazíte zde i na obnovenou janovskou pevnost.

Město Yenifoca (Nová Foca) s dobrými kempy a plážemi leží o 23 km dál při pobřeží. Přítomnost armády v této oblasti možná napomohla tomu, že sem nezavítá příliš mnoho návštěvníků. Kromě letních víkendů a prázdnin skýtá ideální útočiště před davy turistů. Oblast proslavil i program na ochranu tuleně středomořského (středomořského ploutvonožce), ale uvidíte je jen vzácně.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy