Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colakli - informace o letovisku

Colakli je malé městečko asi 6 km od Side, městečka s romantickými starobylými uličkami, kam se snadno dopravíte některým z místních autobusů. Colakli samotné neoplývá historickými pamětihodnostmi, avšak leží ve velmi výhodné poloze a poslouží jako dobrý výchozí bod do Side, Antalyi a Alanyi, kde naleznete mnoho historických i přírodních památek. Samotné Colakli je oázou klidu bez rušných restaurací, center a barů. Je místem jako stvořeným pro všechny, kdo během dovolené hledají relaxaci a odpočinek na dlouhých plážích zalitých sluncem a lemovaných azurovým mořem.

Pro ty, kteří chtějí poznat mnohem více, je možné vypůjčeným vozem navštívit i antické sportoviště Perge, ruiny města Termessos, zachovalé koloseum v Aspendosu či vodopády v Süde v Antálii. Vzdálenost je 55 km od letiště v Antalyi.

Tip na výlet

Side
V rušném letovisku Side naleznete vše – starověké rozvaliny, pláže i obchody, a nemusíte proto vyjíždět příliš daleko do okolí. Nechybí zde ani množství prodejen s koženými výrobky, šperky a suvenýry a v létě četné bary a restaurace. Díky značně omezené dopravě, malým penzionům a malebným rodinným podnikům si město zachovává vesnický kolorit. Památky propůjčují úzkým uličkám ukázněnost a historickou hodnotu.

Side leží na poloostrově zakončeném nevelkým přístavem. Blízko od pobřeží jsou vidět zlomky antických mol. Odtud se můžete vydat na výletní plavbu luxusní lodí po řece Manavgat (ve starověku Melas), obdivovat vodopády a poobědvat v restauraci nabízející pstruhy.

Chrámy Apollona a Athény
Úchvatný pohled na Antalyjský záliv při západu slunce rámují mramorové sloupy a obnovené štíty chrámů Apollona a Athény. U chrámů se rozkládá bazilika pozdějšího data, ztvárněná z kontrastních zrnitých kamenů. Hlavy Medus na vlysu se datují do 2. století po Kristu.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy