Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Yalikavak - informace o letovisku

Asi 18 km severozápadně od Bodrumu se rozkládá příjemná turistická rekreační osada Yalikavak. Nachází se stranou masového turistického ruchu, přesto nabízí veškeré služby, které jsou potřebné pro pohodovou rekreaci u moře. Pobřeží je lemováno písčito-oblázkovými plážemi, koupání je umožněno v zátoce s krásně čistou a teplou vodou.

Yalikavak, který je někdy nazýván „tureckým St. Tropez” vyrostl z významné rybářské vesnice. Původně fungoval jako hlavní rybářský přístav oblasti, dnes je Yalikavak jedním z menších a poklidných resortů, který se stal velmi oblíbeným místem pro dovolenou. Daří se mu uchovávat si svůj původní charakter a krásně se v něm snoubí tradice s moderní dobou. Toto turistické středisko je vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak i pro pobyty mladých párů nebo seniorů. V centru najdete obchody a supermarkety, vynikající restaurace a bezpočet barů s živou hudbou.

Pláž přímo v Yalikavaku je písečná a omývaná azurovými vodami Egejského moře. Její hlavní výhodou je však to, že zdaleka není tak zaplněna rekreanty jako je tomu v některých živějších letoviscích. K dispozici jsou návštěvníkům slunečníky i lehátka, až doprostřed malé zátoky vede dlouhé molo. Podél pláže najdete restaurace lákající na rybí speciality. Nad zátokou se tyčí ruiny starých větrných mlýnů, které jsou dokonalou kulisou k relaxaci, procházce či pikniku.

Destinace je jako stvořená pro vodní sporty, vyzkoušet si můžete potápění, jízdu na vodních lyžích, vodních skútrech, windsurfing nebo si půjčit jachtu a obeplout alespoň část zdejšího krásného pobřeží. Kromě těch vodních je možné se v Yalikavaku věnovat také klasickým sportům, jako je tenis, fotbal, volejbal a řadě dalších. Místní wellness centra se postarají o dokonalou relaxaci vašeho těla i mysli, můžete si zajít na masáž nebo si užívat thalassoterapie. 

Součástí městečka je moderní přístav, v němž může kotvit najednou až 450 jachet. Za návštěvu stojí nedaleké město Bodrum, které je dostupné pravidelnou autobusovou linkou. Láká zejména na bujarý noční život četné restaurace, bary a noční kluby. Nejen v centru města, ale také v jeho blízkém okolí jsou roztroušeny četné historické památky.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy