Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Demre - informace o letovisku

Demre je významná, historická klidná obec, nacházející se na severozápadě regionu, 150 km severo-západně od velkého města Antalya a 48 km jižně od města Kas. Město Demre bývalo biskupským sídlem a hlavním městem provincie Lykie. Město bývalo biskupským sídlem a hlavním městem provincie Lykie. Odtud pochází slavný svatý Mikuláš z Myry.

V okolí městečka Demre naleznete krásné pláže a pokud se budete chviličku procházet po pobřeží, naleznete určitě i plážičku, na které budete zcela sami, a nebude vás nikdo rušit. Na plážích v okolí Demre můžete využít mnoho příležitostí k provozování různých vodních a plážových sportů. Ve městečku Demre naleznete také spoustu restaurací, bary, muzeum i různé pamětihodnosti.

Z městečka Demre se můžete vydat na nádherné výlety lodí na pláže Kekova, Simena, Ucagiz, Patara a Kaputas, stejně jako do chrámu Sv. Mikuláše. Za návštěvu stojí i vytesané skalní hroby v Xantos a Andriake.

V Demre stojí dvě sochy sv. Mikuláše (turecky Noel Baba) – jedna z nich, dar ruské pravoslavné církve, se tyčí na otáčivém podstavci. Kosti světce, impregnované myrhou, byly uloženy v prostorách jeho kostela. Kostel v Demre nechal v 19. stol. znovu vybudovat ruský kníže. V Demre rovněž sídlí Nadace sv. Mikuláše.

Dnešní město Demre, oficiálně známé jako Kale, leží asi 2 kilometry od rozvalin Myry. Starověké město Myra a přístav Andriake, 3 kilometry jihozápadně od Demre, vznikly v 5. století před Kristem. Prosperovaly z pobřežního obchodu, neboť zásobovaly kadidlem (vyráběným ze stromu ambroň) východní Egypt a Konstantinopolis.

Nejpřitažlivější částí Myry je divadlo a dvě skalní stěny, do nichž byly vyhloubeny úžasné „domovní“ hrobky. Nejstarší oblastí Myry byl kopec s akropolí, obehnanou obrannou zdí z 5. století před Kristem. Myra byla zásobována vodou, která přitékala z kanálků vytesaných do stěny rokle Demre. Horká sirná zřídla v Andriake měla léčivé účinky a lázně napájely oba zmíněné zdroje.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy