Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gumbet - informace o letovisku

Na jihovýchodě Turecka se v oblasti Egejské riviéry rozkládá turisticky velmi oblíbené letovisko Gümbet. Má výhodnou polohu, je situováno ve stejnojmenné zátoce, asi 2 kilometry od centra města Bodrum, které je považováno za centrum zábavy a nákupů v této oblasti. Ještě donedávna byl Gümbet městskou částí Bodrumu a tak je historie těchto měst úzce spjata. 

Gümbet je v současnosti hojně navštěvovaným letoviskem, turisté sem přijíždějí především za krásnými písečnými plážemi, které v centrální části nedalekého Bodrumu chybí. Pláže mají pozvolný vstup do moře a vzhledem k tomu, že se jedná o zátoku, je zde velmi klidné moře. Destinace je tak ideální pro pobyty rodin s dětmi a koupat se v moři mohou bez obav i méně zdatní plavci. I když jsou pláže většinou písečné, v moři se mohou objevit kameny, proto se doporučuje obuv do vody. 

Gumbet

V blízkosti centra letoviska jsou pláže sice většinou přeplněné, ale stačí popojet o kousek dále, kde už bude dostatek místa pro slunění a vodní radovánky. Na plážích si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na vodních lyžích či skútrech. Lehátka a slunečníky bývají na plážích k dispozici většinou zdarma – je to však podmíněno zakoupením občerstvení v plážovém baru, jinak jsou za poplatek.

Gümbet nabízí dostatek ubytovacích zařízení, většina hotelů byla vybudována vysoko na kopci nebo na skále. Při výběru hotelu se tak raději informujte o jeho poloze, pro starší lidi nebo hendikepované by přístup k moři mohl být problém. Každý z hotelů je však vybaven bazénem.  Díky poloze vysoko na skále se z hotelů nabízí krásné výhledy na Egejské moře. Gümbet je vyhledáván především mladými lidmi, blízkost města Bodrum umožňuje zažít pestrý noční život. Atmosféra v samotném středisku Gümbet je však Bodrumu velice podobná, také zde se nachází množství zábavních podniků. 

Asi kilometr od centra Gümbetu jsou k vidění větrné mlýny z 18. století. Za návštěvu pak stojí samozřejmě město Bodrum plné historických památek, jako je hrad sv. Petra z 15. století, ve kterém se v současnosti nachází muzeum podmořské archeologie. Z řady pláží pravidelně vyplouvají výletní lodě, které navštěvují s turisty krásná místa tureckého pobřeží. Autem jsou mnohá z nich nedostupná. V Gümbetu se nachází množství půjčoven aut nebo jachet, které jsou v této lokalitě velice oblíbené.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy