Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Okurcalar - informace o letovisku

Na jihozápadě Turecka se mezi Alanyí a Manavgatem rozkládá protáhlé letovisko Okurcalar, někdy nazývané též Ocurcalar. Je součástí Turecké riviéry a představuje ideální místo pro strávení pohodové dovolené u moře. Není příliš velké, proto si zde přijdou na své milovníci klidu a romantiky.

V Okurcalaru se můžete ubytovat jak v luxusních hotelech, tak i menších rodinných penzionech. Hotelové komplexy jsou situovány v těsné blízkosti pláže a poskytují kvalitní zázemí i služby na úrovni. Jejich součástí jsou dětské koutky se skluzavkami, hřiště pro nejrůznější sporty, bazény a dokonce i lázně a fitness centra. Pokud tedy nechcete na dovolené jen lenošit, ale také udělat něco pro své tělo, zdraví a fyzickou kondici, bude se vám toto vybavení hodit.

Pláž v Okulcalar je písčito-oblázková, ve vodě se pak vyskytují větší valouny. Nezapomeňte si proto přibalit boty do vody. Pláž je čistá, udržovaná, vybavená sprchami a toaletami. Vstup do vody je velmi pozvolný, je proto lokalita vhodná i pro vodní radovánky malých dětí a koupání nepříliš zdatných plavců. Moře je průzračně čisté, bez problémů tak vidíte na dno. Užijí si zde milovníci vodních sportů, ale také všichni, kdo chtějí jen ležet na nafukovacím lehátku a užívat si houpání mořských vln. Z vodních sportů, které jsou zde k dispozici, můžeme jmenovat windsurfing, kiting, vodní lyžování nebo jízdu na vodních skútrech. Spokojení budou také šnorchlisté.

Jestliže by vám obchůdky a restaurace v Okurcalar nestačily, můžete se vypravit místní hromadnou dopravou (dolmušem) do 30 kilometrů vzdálené Alanye. Je to poměrně velké historické město, důležitý přístav i vyhledávané turistické centrum. Osídleno bylo již ve starověku a dnes tak láká řadou zajímavých památek. Návštěvníky přitahuje také nádherná Kleopatřina pláž. Pokud by vám nevadila delší cesta autobusem, můžete navštívit také město Antalya, které se však nachází 110 kilometrů od Okurcalaru. Z letoviska se podnikají časté výlety také do starověkého Aspendu.

 
 

Náš tip

CK MAYER - poznávací zájezdy

CK Mayer je specialista na poznávací zájezdy s 27letou tradicí. Dále pořádáme pobyty s výlety, zájezdy s lehkou pěší turistikou a do termálních lázní.

 

SKOTSKO - cyklozájezdy s CK POZNÁNÍ

Pojeďte se s námi podívat do Skotska a vychutnejte si ta nejkrásnější místa na kole - jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky.

ZÁJEZDY DO IZRAELE A PALESTINY

CK Tilia - poznávací zájezdy do IzraeleCK TILIA - poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech biblické země s poutavým výkladem českého průvodce.

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy do Turecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy