Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alara - informace o letovisku

Na Turecké riviéře se mezi městy Antalya a Alanya rozkládá další z mnoha turistických letovisek. Alara je jednou z nejnavštěvovanějších destinací v Turecku, která má své osobité kouzlo. K její oblíbenosti přispívá fakt, že leží pouhých 30 km od Antalye a Side, které jsou skvělými výletními cíly.

V Alaře se tak rozhodně nebudete nudit, je totiž místem, kde se dát spojit odpočinková dovolená s aktivním poznáváním krás Turecka. Pobřeží je zde lemováno převážně luxusními hotelovými komplexy vyšších kategorií, které poskytují svým hostům veškerý komfort. Někteří hosté tak hotel třeba celý den ani neopustí, mají v něm totiž vše, na co si pomyslí – kromě pláže.

Alaru vyhledávají hlavně milovníci povalování na plážích, opalování, koupání a dovádění ve vlnách moře. Letovisko je totiž lemováno dostatečně širokou pláží, která má pozvolné svažování do úžasně teplých a čistých vod Středozemního moře. Bez problémů si zde mohou vodních radovánek nebo her na pláži užívat i malé děti. Pláž je písčito-oblázková, hezky udržovaná a poskytuje turistům také potřebné zázemí v podobě převlékáren a toalet. Přímo z alarské pláže se můžete kochat pohledem na nedaleké pohoří s vodopády.

Pobřeží v blízkosti letoviska je místy členité a vytváří množství romantických zálivů se soukromými plážičkami. Je na ně krásný pohled, a pokud okusíte koupání v zálivu tak zjistíte, že je to úplně něco jiného než na otevřeném moři. Alara je tak ideálním místem pro ty, kteří na své dovolené chtějí skutečně relaxovat. Mnoho lidí si právě z těchto důvodů vybírá Alaru jako místo, kde chtějí strávit dovolenou. Je spíše klidnějším letoviskem, v němž najdete pár restaurací, obchůdků a barů, ale za bujarým tureckým životem musíte vyrazit do některého z přilehlých měst na pobřeží Turecké riviéry. Jako dopravní prostředek vám dobře poslouží místní minibusy zvané dolmuše, popřípadě si můžete najmout taxi.

V okolí Alary se nachází řada zajímavých míst, antických památek nebo přírodních krás, které se vyplatí vidět. Můžete si zaplatit fakultativní výlet organizovaný cestovní kanceláří, nebo se vydat za poznáním na vlastní pěst. Stačí si pronajmout auto nebo motorku a vydat se po vlastní ose. Určitě nebudete zklamáni. Letiště je od Alary vzdáleno cca 90 kilometrů a transfer trvá asi 80 minut. Pokud tedy hledáte dovolenou, na které budete moct navštěvovat zajímavá místa a poznávat odlišnou kulturu, je pro vás Alara správnou volbou.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy