Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kemer - informace o letovisku

Původně malá rybářská vesnička Kemer ležící asi 45 km jihozápadně od Antalye na úbočí mohutných hor Taurus, se stala moderním letoviskem a balneologickým centrem. V blízkém okolí leží ohromný přírodní Národní park Olympos, podél jehož hranic u pláží a v zátokách Göynük, Camyuva, Beldibi a Tekirova rostou nová turistická střediska. Transfer z letiště v Antalyi trvá asi 1 hod.

Kemer

Kemer je další z vyhlášených lokalit Turecka. Charakteristická pro tuto oblast je překrásná přírodní scenérie – dlouhé pláže s bělostnými oblázky, omývané křišťálově čistou vodou Středozemního moře, v pozadí pohoří Taurus, jehož svahy pokrývají stále zelené piniové háje a vzduch je prosycen vůní pryskyřice. Kemer a okolí s nespočtem romantických zátok a kouzelných zálivů zdejšího rozeklaného pobřeží, jsou považovány za jedno z nejkrásnějších míst tureckého pobřeží vůbec. Krásné je i samo městečko Kemer s udržovanými uličkami, mnoha obchody a restauracemi. Za návštěvu stojí i místní přístav.

Tvář této oblasti určuje přirozené centrum v Kemeru s jeho jachetním přístavem, plážovou promenádou, obchůdky, bary, restauracemi a kavárnami, ale také zábavními centry, uměleckými galeriemi, butiky a prodejnami tradičních výrobků jako jsou zlaté šperky nebo ručně vázané koberce. Zdejší převážně oblázkové pláže přitahují turisty čistou vodou a nádherným přírodním prostředím.

Kemer

Je tu vysoká vlhkost vzduchu, moře teplé a celé ovzduší připomíná prádelnu, případně saunu. Na jižním okraji rozlehlého národního parku Olympos se nachází dvě zajímavosti, a to zřícenina starověkého města Olympos a ohňová stráň Chimera. Chimera, čili Hefaistovy ohně je stráň, z níž občas vyšlehne plamen. Yamar (řecky Chimaera) – je „věčně“ hořící plamen, kterému dodává sílu plyn unikající z hladového chřtánu nedobytné skály. Zejména večer je to působivá podívaná. Obojí se nachází uvnitř národního parku. Mezi zříceninami se vine oleandrový háj a ve vodě se zrcadlí krásné hory.

V oblasti Kemeru je možno vidět snad největší počet delfínů žijících ve volné přírodě. Městečko je plné obchůdků, restaurací, kaváren, hotelů, penzionů a diskoték zasazených do krásné přírody přímo pod širým nebem. Hornatá krajina okolo Kemeru je bohatá na zeleň - ideální pro odpočinek. Pohoří Tauras jakoby tu vyvstávalo z moře. Po pobřeží byly vystavěny luxusní hotely a prázdninové vesničky.

Kemer

V nádherné zátoce s oblázkovou pláží, pouhých několik kilometrů od Kemeru, kde je vzduch provoněn vavříny, naleznete zbytky antického města Olympos. K vidění jsou zde: hrobky, sarkofágy, zbytky lázní a agory a také basilikum. Město Olympos vzniklo ve 3. stol. př. n. l. a sloužilo jako úkryt pro piráty až do doby, kdy se dostala Malá Asie pod nadvládu Římské říše. Stejný název "Olympos" nese i hora nacházející se přibližně 10 km od Kemeru, která dosahuje výšky 2 400 m. Další antické osídlení nacházející se poblíž Kemeru je PAHSELIS - dnes Tekirova. Toto místo bylo původně osídleno obyvateli z ostrova Rhodos.

Pokud máte trochu dobrodružnější povahu, zkuste si nějakou tu noc prožít v „hippy komunitce“, v těsné blízkosti národního parku. Mají zde jedinečná lůžka. Můžete si vybrat mezi stromovými domky nebo závěsnými houpacími sítěmi. Jde o takové netradiční ubytování. Místo je také proslulé proto, že do vodní dýmky zde není problém sehnat marihuanu. Pokud si zde chcete „šíšu“ objednat, buďte připraveni, že marihuana je nejčastější náplní. Nicméně lze sehnat i jablečný tabák nebo nějakou jinou z ovocných příchutí.

Tipy na výlet

Pobyt v hotelech v oblasti Kemer je možné kombinovat s poznávacím zájezdem Orient Express Antalya a s plavbou Blue Cruise Antalya.

Zelený kaňon
Autobusem se vypravíte podél horské řeky Manavgat do srdce pohoří Taurus. Zde se nachází Zelený kaňon – třetí největší přehrada v Turecku se smaragdově zelenou vodou. U přehradní hráze nasednete na výletní loď a během plavby budete moci vychutnat krásu a atmosféru okolní přírody. Dostanete možnost vykoupat se v osvěžující vodě a vyzkoušet vodní sporty. Tento výlet je ideální pro ty, kdo chtějí relaxovat v neporušené přírodě a užívat klidu hor a nádherně čisté horské vody.

Kemer – tam kde planou Héfaistovy ohně

Kemer – tam kde planou Héfaistovy ohně

Dovolená v Turecku nemusí znamenat jen válení se na pláži. Zdejší příroda láká k procházkám a historické památky nabízí možnost setkání se s dávnými kulturami. A při toulkách okolím se můžeme setkat i s něčím tajemným. Nevěříte?

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy