Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Antalya - informace o městě

Historie Antalye, která je dnes největším a nejnavštěvovanějším centrem Turecké riviéry, sahá až do roku 150 před Kristem, kdy ji založil pergamský král Attalos II. Filadelfos pod názvem Attalia. Vzhledem k takto dalekosáhlým dějinám je Antalya městem plným historických památek a patří k nejnavštěvovanějším destinacím v Turecku.

Antalya, Turecko
Foto: Antalya

Největšího rozkvětu se Antalya dočkala v 80. letech 20. století, kdy se celé toto středomořské pobřeží začalo otevírat zahraničním turistům. V současnosti je Antalya se svým miliónem obyvatel považována za neoficiální hlavní město Turecké riviéry. Během hlavní turistické sezóny se navíc městem procházejí ještě davy návštěvníků z nejrůznějších koutů světa, a tak je zde poměrně rušno.

Většina lidí přichází do Antalye za báječným koupáním ve vyhřátém Středozemním moři, za lenošením na nekonečných písečných plážích a prozkoumáváním okolní přírody a nedalekých hor. Díky rozvinuté infrastruktuře tak poznávání nic nebrání, všechny zajímavé lokality v okolí města jsou velmi dobře dostupné. Antalya je centrem turistického ruchu, je doslova posetá hotely, penziony a dalšími ubytovacími kapacitami, stejně tak jako restauracemi, kluby, obchůdky a diskotékami.

Antalya, Turecko
Foto: Antalya

Pobřeží lemují rozlehlé písečné pláže, rušná Konyaalti na západě a klidnější Lara na východě. Obě se staly místy, kde se scházejí sportovní nadšenci, ale i rodiny s dětmi. Podél těchto pláží se táhnou stánky s občerstvením, plážové bary a vyhlášené rybí restaurace, které lákají k ochutnávce specialit z plodů moře.

Centrem města je čtvrť Kaleici, kde je k vidění mnoho památek, jako například římské městské hradby nebo Hadriánova brána pamatující vládu tohoto hrdého římského císaře. Hadrián v roce 130 navštívil Antalyi a na jeho počest byla v té době vztyčena právě tato tříoblouková čestná brána.  Při procházce klikatými uličkami města můžete narazit na kruhovou věž Hidirlik, jež v dobách helenistického Řecka sloužila jako maják. Ve starém městě najdete také 38 metrů vysoký Kanelovaný minaret (Yivli Minare) postavený Turky ve 13. století.  Dnes je neodmyslitelným a nepřehlédnutelným symbolem města. Uvnitř ukrývá Etnografické muzeum.

Kaleici, Antalya, Turecko
Foto: Kaleici, Antalya

Antalya potěší milovníky muzeí, těch se ve městě totiž nachází požehnaně. Za návštěvu rozhodně stojí Městské archeologické muzeum vystavující exponáty od doby kamenné až po současnost. Dále se vyplatí prohlédnout si rozlehlé Antalya Müzesi, vystavující 5 tisíc uměleckých děl z nejrůznějších období. Dalších cca 30 tisíc předmětů má umístěno ještě v depozitáři. Na místní historii je zaměřeno Kaleiçi Müzesi. Opomenout byste neměli ani pozůstatky dávné školy koránu, Kesik minaret nebo původní byzantský kostel. Děti a nejen je pak v Antalyi potěší Minicity Antalya, kde je k vidění celé město ve zmenšené podobě a také mnohé další významné stavby, přírodní zajímavosti a pamětihodnosti Turecka.

Letovisko Lara

Letovisko Lara

Luxusní letovisko Lara ve městě Antalya láká k pobytu především náročné turisty. Řada hotelů vysoké kvality a komplexní nabídka služeb, rušný noční život a výborná kuchyně, to vše slibuje skvělou dovolenou.

celý článek

 

Antalya - centrum Turecké riviéry

Antalya - centrum Turecké riviéry

Podle posledních statistik stoupá Turecko v žebříčku oblíbenosti českých dovolenkářů stále výše. Není se co divit, je to krásná země, která má co nabídnout – čisté moře, nádhernou přírodu, zachovalé památky i přívětivé obyvatele. Většina návštěvníků míří na jihozápadní pobřeží, tzv. Tureckou riviéru.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy