Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kusadasi - informace o letovisku

Kusadasi je nejseverněji položené známé letovisko v Turecku. Leží u Egejského moře, a tak tam není přespříliš vlhko, vzduch je po většinu času příjemně ochlazován mořským vánkem. Samotné město Kuşadasi je malým tureckým Las Vegas. Za soumraku se proměňuje v město neonů, kde tepe život. Málokdo by při pohledu na tepající Kuşadasi hádal, že se nachází v muslimské zemi. Z přístavu si lze udělat výlet na nedaleký ostrov Samos patřící Řecku.

Kusadasi

Město samotné se rozkládá v blízkosti antického města Efesos a města Selcuku. Město Kusadasi, jehož jméno v překladu znamená "Ptačí ostrov" je poměrně rušné a naleznete zde spoustu zábavních podniků. Malá pevnost na ostrově je vlastně nejjižněji položenou citadelou, ze všech podobných pevností stojících na egejském pobřeží. Ve vzdálenosti pouhých 20 km jihozápadně od Kusadasi leží řecký ostrov Samos a plavba mezi nimi trvá zhruba jednu a čtvrt hodiny.

Kusadasi

Jižně od Kusadasi najdete jedny z nejlepších a nejpopulárnějších pláží egejského pobřeží. Vyzkoušejte Ladies Beach nebo Tusan Beach, obě poskytují mnoho vodního a plážového sportovního vyžití (windsurfing, vodní lyžování atd.). Kusadasi těží také z výhodné polohy v blízkosti historických měst jako Efes nebo Selcuku.

Památkou, která každého turistu upoutá na první pohled je pevnost Genoese na ostrově Güvercin. Nedávno zrestaurovaná a v noci působivě nasvícená působí velice romanticky. Další zajímavá památka, karavanseraj Mehmeta Paši už bohužel není pro běžného turistu dostupná. Místo, kde měli odpočívat všichni poutníci, bylo přestavěno na luxusní hotel pro bohaté nepoutníky.

Kusadasi

Blízké okolí letoviska nabízí přímo plejádu památek. První z nich je bezesporu Efes, proslulé antické město, jež patřilo Řecku. Efez je dnes rozsáhlým komplexem, kde si můžeme prohlédnout vše od měšťanských domů, přes toalety, nevěstinec, až po křesťanský kostel nebo grandiózní amfiteátr.

Nedaleko Efezu se nacházel jeden ze sedmi divů světa – Artemidin chrám. V efeském areálu byste jej však hledali marně. Jediný sloup, který z chrámu zbyl je ke spatření v nedalekém městě Selcuk.

Kusadasi

Dalším místem, které vybízí k návštěvě je Mareymana. Panna Marie - matka Ježíše Krista skonala v malém kamenném domku nedaleko Efesu. Dnes je tento domek poutním místem s neuvěřitelnou atmosférou. Navíc zde pramení údajně léčivá voda.

Doporučujeme navštívit

Nejzachovalejší antické město Efes, pozůstatky Artemidina chrámu, jeskyni sedmispáčů, Slevičí vrch, Pamukkale, antické lázně Hierapolis, jedno z největších antických měst Malé Asie Afrodisiak, národní park Dilek, antickou věštírnu Didyma, pozůstatky antických měst Miletos a Priéne.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy