Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Davutlar - informace o letovisku

Na Egejské riviéře se v blízkosti rušného městečka Kuşadasi rozkládá letovisko Davutlar, které je stejně jako vesničky Güzelcamli, Pamucak, Özdere nebo Gümüldür považováno za jeho předměstí. Davutlar je skvělou základnou pro poznávání Iónie a přilehlých krajů. Nabízí také skvělé možnosti rekreace.

Okolí Davutlaru bylo ještě před sto lety teritoriem, kde převládalo řecké etnikum nad tureckým. Stejně tak tomu bylo prakticky na celém egejském pobřeží Malé Asie, protože Řecko leží opravdu nedaleko. Z pláže v Davutlaru je například možné pozorovat obrysy více než 40 kilometrů dlouhého a asi 20 kilometrů širokého řeckého ostrova Samos.

Pro svůj klid a pohodu je Davutlar vyhledáván především seniory, rodinami s dětmi a zamilovanými páry, které netouží po ruchu velkých turistických středisek. Výhodou je, že živé, asi 60 tisícové Kuşadasi je vzdáleno jen 18 kilometrů, a tak pokud byste si chtěli vychutnat bujarý noční život, můžete se do něj vypravit pravidelnou autobusovou linkou. Letiště v Izmiru leží asi 100 kilometrů daleko.

Hlavním lákadlem Davutlaru je jeho krásná písčitá pláž, která má pozvolné svažování do Egejského moře. Je vybavena lehátky a slunečníky, využívat můžete plážový bar. Moře láká milovníky všemožných vodních sportů, proto se zde často prohánějí surfaři, kiteři, nebo jezdci na vodních lyžích. Nedaleko letoviska se nachází známá a vyhledávaná pláž Paradise, která je součástí 25 km dlouhé vyhlášené Long Beach Kusadasi. Jde o vyhlášenou pláž, která je lemovaná restauracemi, bary a kavárnami. Je vhodná nejen pro romantické procházky, ale rovněž pro vodní sporty - od vodního lyžování, windsurfingu až po šnorchlování.

Kdo neholduje vodním sportům, může se věnovat třeba plážovému volejbalu, basketbalu, zahrát si tenis, šipky či fotbal. Hotely kromě ubytování na úrovni poskytují také animační programy, wellness služby či možnosti posilování ve fitness centrech. Z Davutlaru se nabízí možnosti podnikání nejrůznějších výletů. Za návštěvu stojí například Selcuk a Efes, Národní park Dilek či jeskyně v Güzelcamli. Dobře se dá dojet také do Izmiru, stačí jen využít místní autobusovou dopravu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy