Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bodrum - informace o letovisku

Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře vstříc ostrovu Kos. Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů.

Historický přístav je dnes vyhledávaným útočištěm jachet, které se zde zastavují během putování svých majitelů v Egejském moři a ve východním Středomoří. Centrum města u jachetní mariny je elegantní promenádou s obchody, restauracemi, bary a kavárnami, kam se sjíždějí k večeru návštěvníci z celého poloostrova hustou sítí místních mikrobusových spojů – dolmušů. Kromě procházek jsou oblíbené i projížďky historickými loděmi podél členitého pobřeží poloostrova. Díky své poloze, podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je místo vyhledáváno i umělci a slouží k vybudování odpočinkových sídel řady mezinárodně známých osobností.

Typické bílé domky, ozdobené ibišky, jsou zasazeny v bohaté zeleni a začleněny v kopcovité krajině s piniemi, mandarinkovými a olivovými plantážemi. Pro příjemné klimatické podmínky je tato oblast oblíbeným letoviskem nejen pro zahraniční turisty, ale je vyhledávána i místním obyvatelstvem. Bezprostředně sousedí s řeckými ostrovy. Tato oblast je známým centrem vodních sportů. Oblíbené jsou četné výlety do vnitrozemí za antickou kulturou, po okolních ostrovech tureckých i řeckých. Cesta lodí na ostrov Kos trvá půl hodiny, na Rhodos dvě hodiny. Pláže zde jsou písečné i skalnaté, pozvolna se svažující do moře nebo s příkrým skalnatým vstupem. Je zde řada kaváren a barů koncentrovaných do známých letovisek, kde noční život utichá až se svítáním. Vše je zde blízko, nic není nedosažitelné.

Tipy na výlet

Nedaleko Bodrumu se nachází i největší z tureckých aquaparků. Milovníci šílených skluzavek a roztodivných atrakcí si zde přijdou na své. Pobyt v hotelech v oblasti Bodrumu je možné kombinovat s poznávacím zájezdem Medistar Bodrum a plavbou Blue Cruise Bodrum.

Blue Cruise - Modrá plavba - skýtá jedinečnou možnost, jak poznat to nejkrásnější z tureckého pobřeží a současně relaxovat a oddávat se vodním radovánkám. V průběhu jednoho týdne můžete plavat, šnorchlovat, potápět se, poznávat přírodní krásy či se procházet starobylými památkami.

A co zajímavého se nachází v okolí?
Za nějakou významnější zajímavostí budete muset cestovat trochu dál. A to do starověkého města Efes, v jehož areálu se nachází krásný amfiteátr, Celsova knihovna, nevěstinec, či rozličné chrámy. Efes je natolik významnou památkou, že je hříchem nevidět jej.

Vydáme-li se na jinou stranu, k městu Denizli, bude nás čekat přírodní zajímavost s názvem Pamukkale a starověké lázeňské město Hierapolis i s impozantní nekropolí. Co si člověk má představit pod starověkým městem je docela jasné, ale co zmiňované Pamukkale? Jedná se o krásnou bílou terasovitou skálu z travertinu. Název v překladu znamená „Bavlněný zámek.“ Tuhle přírodní zajímavost je velmi těžké popsat slovy. Kdo neviděl, neuvěří, že něco tak krásného může existovat někde mezi zvlněnými kopci kousek v tureckém vnitrozemí.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy