Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oba - informace o letovisku

Asi 2 kilometry východně od historického centra Alanye se rozkládá příjemné prázdninové letovisko známé pod názvem Oba. Plynule navazuje na zástavbu města Alanya a je vlastně jeho dalším pokračováním. Ve středisku Oba vyrostlo mnoho kvalitních hotelů a mnohé další hotely prošly rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Oba tak nabízí dostatek ubytovacích kapacit se službami i vybaveností na úrovni. 

Letoviskem Oba prochází rušná promenáda s obchůdky, bary, restauracemi, kavárnami a zábavními podniky. Pobyt v tomto prázdninovém středisku se tak doporučuje zejména mladší klientele, která vyhledává zábavu přímořského letoviska a nevadí jí večerní ruch. Nabízí se zde pestré možnosti nočního vyžití a také rozmanité nákupní možnosti.

Hotely jsou od pláže odděleny městskou komunikací. Zástavba se nachází ve vzdálenosti asi 100 až 150 metrů od dlouhé a široké oblázkovo-písečné pláže. Pláž má velmi pozvolné svažování do teplého Středozemního moře, ale na některých místech je výskyt kamenných plat. Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky a také je zde možnost provozování nejrůznějších vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na vodních skútrech, vodních lyžích, nebo tolik oblíbená jízda na banánu. 

Kdo by měl zájem, může se vydat do centra Alanye, které se rozkládá, coby kamenem dohodil. Pokud byste nechtěli šlapat cestu pěšky, můžete využít místních minibusů (tzv. dolmuší), nebo služeb taxi. Alanya i Oba jsou vyhledávanými centry rekreace – návštěvníky okouzlí zdejší pláže, ale také nádherná okolní scenérie, kterou vytváří pohoří Taurus. Oba leží přibližně 135 km od mezinárodního letiště. 

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy