Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tekirova - informace o letovisku

V oblasti Turecké riviéry se asi 15 km západně od letoviska Kemer rozkládá příjemné prázdninové letovisko Tekirova. Původně šlo jen o malou rybářskou vesničku, která se však rozrostla a dnes se zde nachází hotely nejvyšších kvalit. Svými službami a vybaveností dokážou vyhovět všem návštěvníkům, bez rozdílu věku. 

Letovisko Tekirova se nachází u krásné zátoky s tyrkysovým mořem, je obklopeno piniemi a v pozadí se tyčí majestátní vrcholky hor. Mnohé návštěvníky sem tak láká krásná příroda. Pobřeží je lemováno písčito-oblázkovou pláží, která je omývána krásně tyrkysovou a průzračnou vodou Středozemního moře. Slunečníky, lehátka, matrace i plážové ručníky jsou návštěvníkům volně k dispozici. Nabízí se zde vyzkoušet řadu vodních sportů, jako je surfing, jízda na šlapadlech nebo na kánoi. 

Do rozvoje střediska Tekirova byly teprve nedávno vloženy rozsáhlé investice a tak mohla být postavena řada hotelů, do nichž dnes směřují turisté z celého světa. Ti nejnáročnější se mohou nechat hýčkat v pětihvězdičkových resortech nabízejících pestrou paletu služeb. K jejich běžnému vybavení patří bazény, tenisové kurty, bary a restaurace, prostory na pořádání diskoték a zábavních večerů, wellness centra, nebo třeba kina. Také se nabízí možnosti provozování organizovaných skupinových sportů, jako je aerobik či vodní gymnastika. Samozřejmostí je pak stravování formou all inclusive.

Obec se začala přizpůsobovat turistickému ruchu a tak v ní dnes najdete také řadu stravovacích, zábavních a kulturních zařízení. Ulice jsou lemovány obchody a stánky s nejrůznějším zbožím, ale převládají klasické suvenýry. Tekirova je také skvělým výchozím bodem pro poznávání historických památek, v blízkosti se totiž nachází hned několik zajímavých lokalit. Za návštěvu stojí například antická města Phaselis a Olympos. Město Olympos nese stejný název jako nedaleký národní park, který zase láká milovníky pěší turistiky a divoké přírody. Během procházek parkem můžete natrefit na tzv. chiméru – místo, z něhož uniká plyn a vytváří se tak ohnivé fontány. Z Tekirovy je možné zavítat do Antalye, která je hlavním centrem celé oblasti. Antalya, v níž se nachází i mezinárodní letiště, je vzdálená cca 75 kilometrů.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy