Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gumbet - informace o letovisku

Na jihovýchodě Turecka se v oblasti Egejské riviéry rozkládá turisticky velmi oblíbené letovisko Gümbet. Má výhodnou polohu, je situováno ve stejnojmenné zátoce, asi 2 kilometry od centra města Bodrum, které je považováno za centrum zábavy a nákupů v této oblasti. Ještě donedávna byl Gümbet městskou částí Bodrumu a tak je historie těchto měst úzce spjata. 

Gümbet je v současnosti hojně navštěvovaným letoviskem, turisté sem přijíždějí především za krásnými písečnými plážemi, které v centrální části nedalekého Bodrumu chybí. Pláže mají pozvolný vstup do moře a vzhledem k tomu, že se jedná o zátoku, je zde velmi klidné moře. Destinace je tak ideální pro pobyty rodin s dětmi a koupat se v moři mohou bez obav i méně zdatní plavci. I když jsou pláže většinou písečné, v moři se mohou objevit kameny, proto se doporučuje obuv do vody. 

Gumbet

V blízkosti centra letoviska jsou pláže sice většinou přeplněné, ale stačí popojet o kousek dále, kde už bude dostatek místa pro slunění a vodní radovánky. Na plážích si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na vodních lyžích či skútrech. Lehátka a slunečníky bývají na plážích k dispozici většinou zdarma – je to však podmíněno zakoupením občerstvení v plážovém baru, jinak jsou za poplatek.

Gümbet nabízí dostatek ubytovacích zařízení, většina hotelů byla vybudována vysoko na kopci nebo na skále. Při výběru hotelu se tak raději informujte o jeho poloze, pro starší lidi nebo hendikepované by přístup k moři mohl být problém. Každý z hotelů je však vybaven bazénem.  Díky poloze vysoko na skále se z hotelů nabízí krásné výhledy na Egejské moře. Gümbet je vyhledáván především mladými lidmi, blízkost města Bodrum umožňuje zažít pestrý noční život. Atmosféra v samotném středisku Gümbet je však Bodrumu velice podobná, také zde se nachází množství zábavních podniků. 

Asi kilometr od centra Gümbetu jsou k vidění větrné mlýny z 18. století. Za návštěvu pak stojí samozřejmě město Bodrum plné historických památek, jako je hrad sv. Petra z 15. století, ve kterém se v současnosti nachází muzeum podmořské archeologie. Z řady pláží pravidelně vyplouvají výletní lodě, které navštěvují s turisty krásná místa tureckého pobřeží. Autem jsou mnohá z nich nedostupná. V Gümbetu se nachází množství půjčoven aut nebo jachet, které jsou v této lokalitě velice oblíbené.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy