Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calis - informace o letovisku

Klidnější letovisko Calis se rozkládá v rovinaté krajině přibližně 4 km od městečka Fethiye. K návštěvě lákají mimo jiné na pohled nekonečná písečná pláž lemovaná promenádou a místní aquapark. Velké pozornosti se těší také skupinky želv, které na plážích kladou vajíčka. V Calis je nepřeberná nabídka možností, jak si zpestřit letní dovolenou, například vyjet si na koních, oddat se rybaření nebo navštívit turecké lázně.

Calis - pláž, Turecko
Foto: Calis - pláž

Calis je opravdový rušný turistický ráj a téměř na každém kroku zde naleznete různé restaurace, obchody, bary a divoké diskotéky. Podél pláže v Calis se táhne dlouhá promenáda, na které je přes den i přes noc opravdu velmi živo. Calis je ideální volba pro ty klienty, kteří přes den chtějí relaxovat u moře a ve večerních hodinách se rádi baví.

Mezi malebným letoviskem Calis a Fethiyí je pravidelné spojení lodí nebo dolmušem (místní minibus). Toto menší, klidnější středisko s dlouhou písčito-oblázkovou pláží a krásnou plážovou promenádou, která láká k večerním romantickým procházkám, doporučujeme především klientům, kteří dávají přednost klidnější dovolené.

Tipy na výlet

Dalyan
Malou loďkou se vypravíte do bahenních lázní, známých pozitivním vlivem na mužskou potenci, revmatismus a gynekologické problémy. Poté se vydáte po řece Dalyan výletní lodí, která vás poveze k pláži Iztuzu. Ta je známá jako místo, kde ohrožený druh želvy karety obecné klade svá vajíčka. Lodě v této oblasti fungují coby prostředek běžné dopravy, během plavby budete cestou míjet řadu krásných skalních lýkijských hrobek ze 4. století, vytesaných do útesu nad břehem řeky. Na pláži Iztuzu se budete moci vykoupat a při troše štěstí můžete na vlastní oči pozorovat i želvy.

Efez
Ve starobylém Efezu navštívíte Slavičí Vrch s domkem Panny Marie, která se zde narodila a po narození Krista také zemřela, prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa – Artemidin chrám, projdete se po Ulici zázraků, zavítáte do Odeonu, Celsovy knihovny a Hadriánova chrámu.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy