Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Demre - informace o letovisku

Demre je významná, historická klidná obec, nacházející se na severozápadě regionu, 150 km severo-západně od velkého města Antalya a 48 km jižně od města Kas. Město Demre bývalo biskupským sídlem a hlavním městem provincie Lykie. Město bývalo biskupským sídlem a hlavním městem provincie Lykie. Odtud pochází slavný svatý Mikuláš z Myry.

V okolí městečka Demre naleznete krásné pláže a pokud se budete chviličku procházet po pobřeží, naleznete určitě i plážičku, na které budete zcela sami, a nebude vás nikdo rušit. Na plážích v okolí Demre můžete využít mnoho příležitostí k provozování různých vodních a plážových sportů. Ve městečku Demre naleznete také spoustu restaurací, bary, muzeum i různé pamětihodnosti.

Z městečka Demre se můžete vydat na nádherné výlety lodí na pláže Kekova, Simena, Ucagiz, Patara a Kaputas, stejně jako do chrámu Sv. Mikuláše. Za návštěvu stojí i vytesané skalní hroby v Xantos a Andriake.

V Demre stojí dvě sochy sv. Mikuláše (turecky Noel Baba) – jedna z nich, dar ruské pravoslavné církve, se tyčí na otáčivém podstavci. Kosti světce, impregnované myrhou, byly uloženy v prostorách jeho kostela. Kostel v Demre nechal v 19. stol. znovu vybudovat ruský kníže. V Demre rovněž sídlí Nadace sv. Mikuláše.

Dnešní město Demre, oficiálně známé jako Kale, leží asi 2 kilometry od rozvalin Myry. Starověké město Myra a přístav Andriake, 3 kilometry jihozápadně od Demre, vznikly v 5. století před Kristem. Prosperovaly z pobřežního obchodu, neboť zásobovaly kadidlem (vyráběným ze stromu ambroň) východní Egypt a Konstantinopolis.

Nejpřitažlivější částí Myry je divadlo a dvě skalní stěny, do nichž byly vyhloubeny úžasné „domovní“ hrobky. Nejstarší oblastí Myry byl kopec s akropolí, obehnanou obrannou zdí z 5. století před Kristem. Myra byla zásobována vodou, která přitékala z kanálků vytesaných do stěny rokle Demre. Horká sirná zřídla v Andriake měla léčivé účinky a lázně napájely oba zmíněné zdroje.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy