Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colakli - informace o letovisku

Colakli je malé městečko asi 6 km od Side, městečka s romantickými starobylými uličkami, kam se snadno dopravíte některým z místních autobusů. Colakli samotné neoplývá historickými pamětihodnostmi, avšak leží ve velmi výhodné poloze a poslouží jako dobrý výchozí bod do Side, Antalyi a Alanyi, kde naleznete mnoho historických i přírodních památek. Samotné Colakli je oázou klidu bez rušných restaurací, center a barů. Je místem jako stvořeným pro všechny, kdo během dovolené hledají relaxaci a odpočinek na dlouhých plážích zalitých sluncem a lemovaných azurovým mořem.

Pro ty, kteří chtějí poznat mnohem více, je možné vypůjčeným vozem navštívit i antické sportoviště Perge, ruiny města Termessos, zachovalé koloseum v Aspendosu či vodopády v Süde v Antálii. Vzdálenost je 55 km od letiště v Antalyi.

Tip na výlet

Side
V rušném letovisku Side naleznete vše – starověké rozvaliny, pláže i obchody, a nemusíte proto vyjíždět příliš daleko do okolí. Nechybí zde ani množství prodejen s koženými výrobky, šperky a suvenýry a v létě četné bary a restaurace. Díky značně omezené dopravě, malým penzionům a malebným rodinným podnikům si město zachovává vesnický kolorit. Památky propůjčují úzkým uličkám ukázněnost a historickou hodnotu.

Side leží na poloostrově zakončeném nevelkým přístavem. Blízko od pobřeží jsou vidět zlomky antických mol. Odtud se můžete vydat na výletní plavbu luxusní lodí po řece Manavgat (ve starověku Melas), obdivovat vodopády a poobědvat v restauraci nabízející pstruhy.

Chrámy Apollona a Athény
Úchvatný pohled na Antalyjský záliv při západu slunce rámují mramorové sloupy a obnovené štíty chrámů Apollona a Athény. U chrámů se rozkládá bazilika pozdějšího data, ztvárněná z kontrastních zrnitých kamenů. Hlavy Medus na vlysu se datují do 2. století po Kristu.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy