Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ölüdeniz

Malebné a turisty méně objevené letovisko Ölüdeniz je vzdálené 14 km od původně rybářského městečka Fethiye. Právě tu se z antické doby zachovalo více než dvacet lýkijských skalních hrobů. Ölüdeniz v překladu znamená „Mrtvé moře“ a jeho název dokonale vystihuje pokojné, tiché a křišťálově čisté moře v této oblasti. Barevná kombinace bílých pláží s azurově modrým mořem, bohatou zelení pohoří Taurus a pastelových prázdninových vilek vytvářejí z této laguny ráj na zemi.

Na nádherné široké pláži, lemující toto středisko, se střídají metry bílého písku s kamínky a ztrácejí se v jediné laguně v Turecku. Tato známá laguna se zařazuje mezi nejkrásnější pláže na světě. Nedivte se, jestli ji objevíte zcela zaplněnou, Oludeniz je totiž nejvyhledávanější a jedna z nejhezčích pláží v celém Turecku, proto se sem stahují turisté i místní z dalekého okolí. Přesto stojí za to vyzkoušet bílé vody laguny, které omývají bílé pláže, přecházející v horská úbočí provoněná borovicemi. Oludeniz si vás svou atmosférou určitě získá. Chcete-li si ale tento nádherný kus pobřeží Turecka vychutnat ve větším klidu, vyhledejte raději pláž Kidrak, která je 3 km východním směrem, nebo se přeplavte na blízký ostrov sv. Mikuláše.

Ölüdeniz je znám také jako jedno z nejoblíbenějších letovisek pro vyznavače paraglidingu. Dopřejte si i vy nádherný pocit z letu nad pohádkovým letoviskem pod dohledem zkušených instruktorů.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy