Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Foca - informace o letovisku

Foca je přímořským střediskem v turisticky významné egejské oblasti. Toto krásné letovisko leží asi 30 km severně od Izmiru. V létě z Focy jezdí i trajekt na řecký ostrov Lesbos.

Ve městě najdeme dvě hlavní části - Esko Foca (staré město) a Yeni Foca (nové město). Esko Foca je větším z nich, je situováno mezi dvěma malými zálivy a přístavem, jenž byl užíván námořníky od roku 600 před Kristem. I přes poměrně bohatou historii má město málo památek. Na ukázku - dvě malé pevnosti (Beskapilar a Diskale z dob Byzance a Osmanské říše), několik helénských ruin nebo monumentální hrobku 7 km východně od městského centra. Tyto památky však rozhodně stojí za vidění.

Starověká Foca byla osídlena patrně kolem roku 1000 před Kristem a tvořila součást jónského spolku. V polovině 1. tisíciletí před Kristem prosluli obyvatelé Fókalie jako námořníci a jejich plavidla s 50 veslaři vyplouvala do Egejského, Středozemního a Černého moře. U vstupu do města spatříte nevelké starověké divadlo. Poblíž centra se nachází zajímavá kamenná hrobka Tas Küle a narazíte zde i na obnovenou janovskou pevnost.

Město Yenifoca (Nová Foca) s dobrými kempy a plážemi leží o 23 km dál při pobřeží. Přítomnost armády v této oblasti možná napomohla tomu, že sem nezavítá příliš mnoho návštěvníků. Kromě letních víkendů a prázdnin skýtá ideální útočiště před davy turistů. Oblast proslavil i program na ochranu tuleně středomořského (středomořského ploutvonožce), ale uvidíte je jen vzácně.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy