Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bogazkent - informace o letovisku

Letovisko Bogazkent je součástí Turecké riviéry, leží asi 20 kilometrů od známého turistického centra Belek. Hlavní předností letoviska je krásná písečná pláž omývaná vodami Středozemního moře, ale také nedaleké vyhlášené golfové hřiště Gloria Golf Club, které potěší každého milovníka tohoto sportu.

Bogazkent je malým letoviskem, kam rádi jezdí hlavně lidé vyžadující na dovolené trochu intimity, klidu a soukromí. S cca 50 kilometrů vzdálenou Antalyí proto nejde srovnávat, v Bogazkentu nejsou přeplněné ulice davy turistů a i pláže jsou poloprázdné. Ubytování poskytují hotely vyšší kategorie, proto se sem rádi vydávají i lidé, kteří nemají hluboko do kapsy. Součástí hotelů jsou restaurace s místní i mezinárodní stravou a veliké bazény. Každý si v Bogazkentu ale může vybrat podle svého gusta a finančních možností.

Vybudováno bylo mnoho vilek a apartmánů poskytujících velmi pěkné a přitom skromnější ubytování. Bogazkent se neustále rozvíjí, postupně jsou budovány další a další ubytovací zařízení, která by do letoviska nalákala ještě více návštěvníků. V centru letoviska najdete řadu restaurací, barů, kaváren, čajoven a obchůdků s nejrůznějším zbožím a suvenýry.

V dálce ve vnitrozemí se zvedá mohutné pohoří Taurus, která tvoří Bogazkentu i sousednímu Beleku pěknou kulisu. Místní pláže jsou tvořené jemným pískem, jsou hezky udržované a postupně se svažují do teplého moře. Bez obav si tak moře mohou užívat i malé děti a nepříliš zdatní plavci. Pláže vyzývají k mnoha vodním sportům, skvěle si zde užijete windsurfing, kiting, parasailing i jízdu na vodních lyžích. Zkrátka nepřijdou ani potápěči nebo rybáři.

Večer si můžete vychutnávat romantické procházky při západu slunce. Pobřeží lemují palmy a v okolí letoviska rostou piniové lesy, olivové a citrusové plantáže, které naplňují vzduch typickou vůní. Vzrostlé stromy poskytují příjemný stín, který někdy vyhledávají i mořské želvy, které na pobřeží chodí klást svá vejce.

Pokud by vás povalování na pláží v Bogazkentu přestalo bavit, můžete se vydat na výlet do okolí. Za návštěvu stojí třeba zmiňovaný Belek, ale také antická města Perge a Side, které ukrývají pozůstatky chrámů i amfiteátr nebo staré město Aspendos. Do většiny okolních letovisek a zajímavých turistických destinací se dostanete pohodlně místními autobusy, nebo taxíky, které mnohdy odjíždějí přímo od hotelů.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy