Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guzelyali - informace o letovisku

Malé rybářské městečko Güzelyali leží na břehu úžiny Dardanel, která odděluje evropskou část Turecka od Asijské. Městečko je obklopeno hustými piniovými háji a díky nádherným plážím a zdravému vzduchu se stalo oblíbeným prázdninovým a lázeňským letoviskem (léčba ekzémů a alergií) pro místní obyvatelé převážně z Istanbulu. Najdete zde malou mešitu, centrum městečka s romantickou promenádou, rybí restaurace, cukrárny a bary.

Malý přístav odkud vyjíždějí rybářské lodě, je velmi vhodným výchozím místem pro poznávání poloostrova Biga, který má skutečně co nabídnout. Vzdálenosti: Trója 9 km, pohoří Ida 60 km, Assos 70 km, Bozcaada 60 km, Transfer z letiště v Canakalle trvá asi 20 min.

Tipy na výlety

Canakalle – historická křižovatka mezi Asií a Evropou
Canakkale leží u nejužšího úseku průlivu Dardanely, který je zde široký pouhých 1200 metrů. V roce 450 před Kristem jej na tomto místě překlenul perský král Xerxes I. pontonovým mostem, po němž se jeho vojsko přemístilo do Thrákie, a kolem roku 400 před Kristem se v těchto vodách odehrály poslední bitvy peloponéské války.

Město má pěkný přístav, námořní muzeum a na hlavním náměstí se tyčí hodinová věž. Canakkale znamená „hrnčířský hrad“ – město totiž bylo v minulosti centrem produkce vysoce kvalitního kaolinu pro vzkvétající keramický průmysl.

Trója
Jen málokterá turecká lokalita byla podrobena tak důkladnému archeologickému průzkumu jako Trója. Devět různých vrstev odhaluje jednotlivé historické epochy pokrývající éru asi od roku 4000 před Kristem zhruba do roku 300 po Kristu. Troja byla ohniskem Homérova eposu Ilias a zde se také odehrávala desetiletá trojská válka (13. stol. před Kristem).

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy