Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assos - informace o lokalitě

Město ve starověku nazývané Assos je dnes rozdělené. Polovina jeho obyvatel žije okolo impozantních ruin na kopci – v Assosu, druhá polovina v malém malebném přístavu pod ním - Behramkale. Je ukázkou hlavní charakteristiky egejského pobřeží Turecka - pozůstatky slavné minulosti a půvabné přístavy a zátoky.

Ve 13. st. př. n. l. zde bylo založeno chetitské sídliště. Rozkvět nastal v 8 st. př. n. l., kdy místo osídlili obyvatelé z blízkého řeckého ostrova Lesbosu. Assos býval proslulým antickým vzdělávacím centrem. Působil zde Aristoteles, Platon aj. Byla zde Platonem založena filozofická škola, studovala se zde biologie a botanika.

ruiny chrámu poblíž Assosu
Foto: ruiny chrámu poblíž Assosu

Město bylo postaveno na kopci 238 m nad mořem. Najdete zde velmi zachovalé pozůstatky Aténina chrámu z 6 st. př. n. l., který zdobily dórské sloupy, pozůstatky vodovodního zařízení a zásobárny vody, agory, gymnázia s mozaikami, divadla. Z chrámu je magický a úchvatný výhled na Edremický záliv a ostrov Lesbos.

Ve vesničce narazíte na velmi zachovalé památky ze seldžuckého období 14. st. n. l., a to mešitu, most a pevnost. Assos je plný života, tureckého umění a přátelské atmosféry. Leží na břehu průzračných vod Egejského moře. Pobřeží je členité s mnoha romantickými zálivy. Transfer z letiště v Canakalle trvá asi 50 minut.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy