Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assos - informace o lokalitě

Město ve starověku nazývané Assos je dnes rozdělené. Polovina jeho obyvatel žije okolo impozantních ruin na kopci – v Assosu, druhá polovina v malém malebném přístavu pod ním - Behramkale. Je ukázkou hlavní charakteristiky egejského pobřeží Turecka - pozůstatky slavné minulosti a půvabné přístavy a zátoky.

Ve 13. st. př. n. l. zde bylo založeno chetitské sídliště. Rozkvět nastal v 8 st. př. n. l., kdy místo osídlili obyvatelé z blízkého řeckého ostrova Lesbosu. Assos býval proslulým antickým vzdělávacím centrem. Působil zde Aristoteles, Platon aj. Byla zde Platonem založena filozofická škola, studovala se zde biologie a botanika.

ruiny chrámu poblíž Assosu
Foto: ruiny chrámu poblíž Assosu

Město bylo postaveno na kopci 238 m nad mořem. Najdete zde velmi zachovalé pozůstatky Aténina chrámu z 6 st. př. n. l., který zdobily dórské sloupy, pozůstatky vodovodního zařízení a zásobárny vody, agory, gymnázia s mozaikami, divadla. Z chrámu je magický a úchvatný výhled na Edremický záliv a ostrov Lesbos.

Ve vesničce narazíte na velmi zachovalé památky ze seldžuckého období 14. st. n. l., a to mešitu, most a pevnost. Assos je plný života, tureckého umění a přátelské atmosféry. Leží na břehu průzračných vod Egejského moře. Pobřeží je členité s mnoha romantickými zálivy. Transfer z letiště v Canakalle trvá asi 50 minut.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy