Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Belek - informace o letovisku

Belek je malé letovisko na půl cesty mezi Antalyí a Alanyí. Nachází se u Středozemního moře, nicméně se sem nejezdí tolik za koupáním, jako za golfem. Je to místo hlavně pro ty, kteří nemají daleko do kapsy a mají rádi zábavu na úrovni. Především je rájem golfistů se svými výborně udržovanými golfovými hřišti, z nichž nejznámější je National Golf Club. Velikost, či spíš menší rozměry letoviska zaručují i jistou intimitu, takže se zde vyhnete tomu, co by vás určitě potkalo v Antalyi, tedy určitou přelidněnosti. Daní za to je zmiňovaná vyšší cena, jen málokterý hotel tu má kategorii nižší jak čtyři hvězdičky.

Sueno golf
Foto: Sueno golf

Belek je poměrně nové a rychle se rozvíjející letovisko Turecké riviéry. Celá oblast Beleku je chráněna pohořím Taurus. Mnohakilometrové písečné pláže vyzývají ke koupání, vodním sportům, potápění i romantickým procházkám. Pobřeží je lemované palmami, v blízkém okolí Beleku rostou vonné piniové háje a o kousek dál narazíte na překrásné písečné duny a olivové a citrusové plantáže. Mohutné pinie a eukalypty poskytují stín této chráněné oblasti, kterou vyhledávají dokonce i mořské želvy ke kladení vajec.

Husté okolní hvozdy jsou zase rájem ornitologů. Nedaleko Beleku vzkvétá městečko Kadriye a čeká na návštěvu svých obchůdků a příjemných restaurací. Velkoryse vybudované středisko nabízí nejen skvělé služby, ale také odpočinek a pocit volnosti. Transfer z letiště v Antalyi trvá asi 50 minut. Spojení s ostatními středisky umožňují levné taxíky jedoucí přímo od hotelů.

Belek

Kromě koupání a golfu nabízí Belek i atraktivní okolí. Nedaleko se nacházejí hned dvě antická města, Perge, blíž Antalyi, a Side, blíž Alanyi. Obě města nabídnou pozůstatky chrámů, amfiteátrů, cest a domů, rozhodně lahůdka pro milovníky antiky. V blízkosti Beleku se nalézá také staré město Aspendos.

Pokud jste dobrodružnější povahy, jeďte se podívat do Národního parku Köprülü. Ten nabízí krásnou subtropickou přírodu ve stejnojmenném kaňonu a možnost divokého raftingu na řece. Domníváte-li se, že rafting je vám cizí, věřte, že obavy jsou zbytečné. O všechno, včetně výbavy a adekvátní show se starají místní instruktoři.

Tipy na výlety

Pobyt v hotelech v oblasti Beleku je možné kombinovat s poznávacím zájezdem Orient Express Antalya a s plavbou Blue Cruise Antalya.

Perge
Hovoří se, že tato oblast byla nejstarším osídleným regionem v Pamfýlii. Antický původ Perge připomínají zbytky starověké tržnice, helénské a římské brány, kolonádová ulice, římské koupele a gymnázium (s antickou tělocvičnou). Nachází se tu i další historické památky, které se určitě vyplatí vidět, např. monumentální fontána, akropole, divadlo a antický stadion. Více informací o Perge

Perge
Foto: Perge

Aspendos
Je další antické město, které se nachází na východ od Antálie. Zdejší starověké divadlo má kapacitu 15 tisíc míst a kromě toho, že je jediným z nejstarších divadel na světě vůbec, je ze všech divadel v Malé Asii nejzachovalejší. Kromě nádherných galérií a podia sehrává důležitou úlohu i vynikající akustika tohoto divadla, tradiční pro stavby tohoto druhu v období antiky. Poslední zastávkou výletu může být krátký oddych u vodopádu Koršunulu.

Golf v tureckém Beleku

Golf v tureckém Beleku

Belek je oblíbeným střediskem na pobřeží Turecké riviéry, situovaným mezi městy Antalya a Alanya. Destinace přitahuje návštěvníky především na své přírodní krásy, skvělé možnosti koupání a lenošení na plážích u Středozemního moře. Rádi sem přijíždějí také golfisté, kteří mohou svou golfovou zdatnost vyzkoušet hned na několika hřištích té nejvyšší kvality.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy