Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Belek - informace o letovisku

Belek je malé letovisko na půl cesty mezi Antalyí a Alanyí. Nachází se u Středozemního moře, nicméně se sem nejezdí tolik za koupáním, jako za golfem. Je to místo hlavně pro ty, kteří nemají daleko do kapsy a mají rádi zábavu na úrovni. Především je rájem golfistů se svými výborně udržovanými golfovými hřišti, z nichž nejznámější je National Golf Club. Velikost, či spíš menší rozměry letoviska zaručují i jistou intimitu, takže se zde vyhnete tomu, co by vás určitě potkalo v Antalyi, tedy určitou přelidněnosti. Daní za to je zmiňovaná vyšší cena, jen málokterý hotel tu má kategorii nižší jak čtyři hvězdičky.

Sueno golf
Foto: Sueno golf

Belek je poměrně nové a rychle se rozvíjející letovisko Turecké riviéry. Celá oblast Beleku je chráněna pohořím Taurus. Mnohakilometrové písečné pláže vyzývají ke koupání, vodním sportům, potápění i romantickým procházkám. Pobřeží je lemované palmami, v blízkém okolí Beleku rostou vonné piniové háje a o kousek dál narazíte na překrásné písečné duny a olivové a citrusové plantáže. Mohutné pinie a eukalypty poskytují stín této chráněné oblasti, kterou vyhledávají dokonce i mořské želvy ke kladení vajec.

Husté okolní hvozdy jsou zase rájem ornitologů. Nedaleko Beleku vzkvétá městečko Kadriye a čeká na návštěvu svých obchůdků a příjemných restaurací. Velkoryse vybudované středisko nabízí nejen skvělé služby, ale také odpočinek a pocit volnosti. Transfer z letiště v Antalyi trvá asi 50 minut. Spojení s ostatními středisky umožňují levné taxíky jedoucí přímo od hotelů.

Belek

Kromě koupání a golfu nabízí Belek i atraktivní okolí. Nedaleko se nacházejí hned dvě antická města, Perge, blíž Antalyi, a Side, blíž Alanyi. Obě města nabídnou pozůstatky chrámů, amfiteátrů, cest a domů, rozhodně lahůdka pro milovníky antiky. V blízkosti Beleku se nalézá také staré město Aspendos.

Pokud jste dobrodružnější povahy, jeďte se podívat do Národního parku Köprülü. Ten nabízí krásnou subtropickou přírodu ve stejnojmenném kaňonu a možnost divokého raftingu na řece. Domníváte-li se, že rafting je vám cizí, věřte, že obavy jsou zbytečné. O všechno, včetně výbavy a adekvátní show se starají místní instruktoři.

Tipy na výlety

Pobyt v hotelech v oblasti Beleku je možné kombinovat s poznávacím zájezdem Orient Express Antalya a s plavbou Blue Cruise Antalya.

Perge
Hovoří se, že tato oblast byla nejstarším osídleným regionem v Pamfýlii. Antický původ Perge připomínají zbytky starověké tržnice, helénské a římské brány, kolonádová ulice, římské koupele a gymnázium (s antickou tělocvičnou). Nachází se tu i další historické památky, které se určitě vyplatí vidět, např. monumentální fontána, akropole, divadlo a antický stadion. Více informací o Perge

Perge
Foto: Perge

Aspendos
Je další antické město, které se nachází na východ od Antálie. Zdejší starověké divadlo má kapacitu 15 tisíc míst a kromě toho, že je jediným z nejstarších divadel na světě vůbec, je ze všech divadel v Malé Asii nejzachovalejší. Kromě nádherných galérií a podia sehrává důležitou úlohu i vynikající akustika tohoto divadla, tradiční pro stavby tohoto druhu v období antiky. Poslední zastávkou výletu může být krátký oddych u vodopádu Koršunulu.

Golf v tureckém Beleku

Golf v tureckém Beleku

Belek je oblíbeným střediskem na pobřeží Turecké riviéry, situovaným mezi městy Antalya a Alanya. Destinace přitahuje návštěvníky především na své přírodní krásy, skvělé možnosti koupání a lenošení na plážích u Středozemního moře. Rádi sem přijíždějí také golfisté, kteří mohou svou golfovou zdatnost vyzkoušet hned na několika hřištích té nejvyšší kvality.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy