Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Yalikavak - informace o letovisku

Asi 18 km severozápadně od Bodrumu se rozkládá příjemná turistická rekreační osada Yalikavak. Nachází se stranou masového turistického ruchu, přesto nabízí veškeré služby, které jsou potřebné pro pohodovou rekreaci u moře. Pobřeží je lemováno písčito-oblázkovými plážemi, koupání je umožněno v zátoce s krásně čistou a teplou vodou.

Yalikavak, který je někdy nazýván „tureckým St. Tropez” vyrostl z významné rybářské vesnice. Původně fungoval jako hlavní rybářský přístav oblasti, dnes je Yalikavak jedním z menších a poklidných resortů, který se stal velmi oblíbeným místem pro dovolenou. Daří se mu uchovávat si svůj původní charakter a krásně se v něm snoubí tradice s moderní dobou. Toto turistické středisko je vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak i pro pobyty mladých párů nebo seniorů. V centru najdete obchody a supermarkety, vynikající restaurace a bezpočet barů s živou hudbou.

Pláž přímo v Yalikavaku je písečná a omývaná azurovými vodami Egejského moře. Její hlavní výhodou je však to, že zdaleka není tak zaplněna rekreanty jako je tomu v některých živějších letoviscích. K dispozici jsou návštěvníkům slunečníky i lehátka, až doprostřed malé zátoky vede dlouhé molo. Podél pláže najdete restaurace lákající na rybí speciality. Nad zátokou se tyčí ruiny starých větrných mlýnů, které jsou dokonalou kulisou k relaxaci, procházce či pikniku.

Destinace je jako stvořená pro vodní sporty, vyzkoušet si můžete potápění, jízdu na vodních lyžích, vodních skútrech, windsurfing nebo si půjčit jachtu a obeplout alespoň část zdejšího krásného pobřeží. Kromě těch vodních je možné se v Yalikavaku věnovat také klasickým sportům, jako je tenis, fotbal, volejbal a řadě dalších. Místní wellness centra se postarají o dokonalou relaxaci vašeho těla i mysli, můžete si zajít na masáž nebo si užívat thalassoterapie. 

Součástí městečka je moderní přístav, v němž může kotvit najednou až 450 jachet. Za návštěvu stojí nedaleké město Bodrum, které je dostupné pravidelnou autobusovou linkou. Láká zejména na bujarý noční život četné restaurace, bary a noční kluby. Nejen v centru města, ale také v jeho blízkém okolí jsou roztroušeny četné historické památky.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy