Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marmaris - informace o letovisku

Marmaris je známé turecké letovisko západního pobřeží Turecka s jachtařským přístavem na břehu Egejského moře leží u široké zátoky lemované dlouhými písečnými plážemi s krásným panoramatem hor a zelených hájů. Ve starověku byl Marmaris významným centrem obchodní cesty vedoucí z Malé Asie do Egypta. V současné době je Marmaris vyhledávaným centrem jednak kvůli svým okouzlujícím plážím, ale i kvůli nádherné scenérii, kterou vytváří pohoří Taurus. Leží přímo na rozhraní egejského a středomořského pobřeží Turecka, v malebné zátoce se svahy hustě porostlými piniovými háji.

Marmaris

Marmaris je jedno z nejpříjemnějších tureckých letovisek. Historii Marmarisu můžeme sledovat již od dob Alexandra Velikého. Najdete zde klidnější místa s romantickými uličkami, rušnější nákupní centra a na své si přijdou i milovníci rušného nočního života. Marmaris je typické historické městečko, jehož historie se datuje již od 11. století.

Marmaris

Toto letovisko je dnes příznačně označováno jako „Zelený Marmaris“, což plně vystihuje vzhled města a okolí. Překrásná přírodní scenérie okouzlí každého návštěvníka. Známý je zdejší významný přístav jachet Netsel. Kolorit města pak dokresluje labyrint úzkých uliček, spousta barů a restaurací, pevnost s muzeem či bazar se svým kervansarayem. Pokud hledáte romantiku uprostřed zeleně, průzračné moře a stejně tak i zábavu, je Marmaris ideálním cílem vaší dovolené. Transfer z letiště v Dalamanu trvá zhruba 1 hodinu.

Marmaris

Letovisko Iclemer je vzdáleno pouhých 8 km od Marmarisu a je označováno za jednu z jeho městských částí. Mezi oběma středisky je zabezpečována pravidelná doprava dolmušem (místní minibus). Icmeler láká především překrásnými písčitě oblázkovými plážemi, které získaly prestižní ocenění za čistotu – Modrou vlajku. Toto místo doporučujeme všem, kteří chtějí strávit relaxační dovolenou. Nádhera okolních hor, které jakoby vystupovaly přímo z průzračného moře, vám dá zapomenout na veškeré starosti všedního dne a prožijete tak dovolenou, na kterou budete dlouho rádi vzpomínat.

Marmaris

Tipy na výlety

Lodní výlet do okolí Marmarisu
Skvělá příležitost, jak si užít relaxaci na výletní lodi. Během plavby si budete moci užívat pohodu, slunit se a pozorovat překrásnou přírodu a okolní scenérii s romantickými zátokami, skrytými plážemi a věčně zelenou vegetací ostrovů a ostrůvků. I zde budete mít možnost se osvěžit koupelí.

Marmaris

Jeep safari
Tento výlet je určen milovníkům krásné přírody, silných aut a dobrodružství. Jeepem se vydáte do hor v okolí Marmarisu. Budete tak mít skvělou příležitost vyzkoušet si své řidičské dovednosti a zároveň se obdivovat krásné přírodě a navštívit historická místa. Poobědváte a před cestou zpět budete mít možnost se osvěžit koupelí v řece, resp. v moři.

Marmaris - přístav velkého sultána

Marmaris - přístav velkého sultána

Na turecké riviéře je mnoho měst a městeček různé velikosti a významu. Patří mezi ně i Marmaris, nevelké město se zhruba 30 tisíci obyvateli. Přes svou malou velikost je Marmaris významným centrem turistického ruchu a během hlavní sezóny zde pobývá několikanásobně více turistů, než místních obyvatel.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy