Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beldibi - informace o letovisku

Asi hodinu cesty od Antalye se rozkládá malebné a poklidné turistické letovisko Beldibi. Své návštěvníky si získává pohodovou atmosférou prázdninového střediska, nekonečnými písečnými plážemi a průzračně čistými vodami Středozemního moře.

Beldibi bylo původně jen malou rybářskou vesničkou, která se do turistického letoviska začala proměňovat teprve nedávno. Pokud se sem tedy chystáte, nečekejte, že se ocitnete v moderním velkoměstě. Beldibi je úžasné právě tím, že zde návštěvníci mohou poznat původní tureckou kulturu a folklór, prostě to pravé Turecko. Díky blízkosti hor je v této oblasti vysoká vlhkost vzduchu, daří se zde proto vegetaci.

Beldibi protíná hlavní ulice lemovaná restauracemi, bary a obchůdky se suvenýry. Je to klidné letovisko, kde nemůžete počítat s žádným bujarým nočním životem. Pokud po něm toužíte, zajeďte si do Antalye nebo nedalekého Kemeru. V Beldibi si můžete užívat relaxaci a klid. Pláž je dlouhá, písčito-kamenitá a můžete si na ní půjčit lehátka a slunečníky. Přístup do moře je přes malé oblázky a je velmi pozvolný. Voda je průzračně čistá, proto si zde užijí i vyznavači šnorchlování.

Relaxovat můžete také v tradičních tureckých lázních „hammam“, kde z vás během masáže udělají nového člověka. Budete se cítit jako znovuzrození, svěží, plní energie a vaše pokožka bude až neuvěřitelně jemná. Poté si můžete zajít na tradiční vodní dýmku „nargil“, kde si vyberete tabák podle vaší chuti. Rozhodně ochutnejte také místní, velice silný černý čaj, který se pije slazený. Možná je to paradox, ale právě v teplém tureckém počasí vás tento čaj příjemně ochladí.

Kdo miluje nakupování, nebude v Beldibi o nic ochuzen. Nakoupit zde můžete nepřeberné množství suvenýrů, samozřejmostí je zlato, kožené bundy, šperky a nejrůznější cetky. Pokud sháníte něco typicky tureckého, čím byste udělali svým blízkým doma radost, poohlédněte se třeba po kobercích. Obchodníci vám jistě nabídnou také zdobenou keramiku, vodní dýmky, tabák, pohlednice, šátky či turecké kalhoty. Nedivte se, když na vás budou obchodníci mluvit rusky, převážnou část klientely zdejších hotelů tvoří právě Rusi a Poláci. V obchodech se platí tureckou měnou, nebo americkými dolary. Platit můžete také eury, obchodníci vám cenu ihned přepočítají. Pokud si troufáte, můžete zkusit smlouvat.

Až vás přestane bavit polehávání na pláži, můžete si půjčit loď a vydat se na průzkum blízkého tureckého pobřeží. Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu skalní jeskyně v nedalekém Belbaşı, v níž byly nalezeny pozůstatky stejnojmenné paleolitické kultury. V okolí se rozprostírá nedotčená příroda, proto si zde na své přijdou i milovníci fauny a flory.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy