Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kas - informace o letovisku

Malé rybářské městečko Kas, za nímž se zvedají skalní stěny pohoří Taurus, leží v romantickém zálivu jihozápadního tureckého pobřeží. Přímo v Kasu můžete procházet křivolakými uličkami starobylého centra, avšak největším lákadlem Kasu jsou exkluzivní podmínky pro potápění. Pod mořskou hladinou na vás čekají korálové zahrady, žraloci modraví, létající ryby, či dokonce vrak korábu Duchess of York.

Kas vznikl v sousedství dlouhého úzkého poloostrova, nad starověkým přístavním městem Antiphellos (přístav Phellos) a proslul korkovými duby. Dnes je přístav plný rybářských člunů a výletních jachet vyplouvajících k Modré jeskyni a zaplavenému městu u Kekovy a na nábřeží stojí hotely a penziony. Obchodní ulici Uzun Carsi lemují bary a prodejny koberců a kožených výrobků a vévodí jí lýkijský sarkofág z 5. století před Kristem.

Kas

Turistická informační kancelář na hlavním náměstí sděluje informace o každoročních lýkijských slavnostech, které se konají v malém helénistickém divadle, situovaném západně od města, u silnice vinoucí se po poloostrově.

V době před 2000 lety byla pro místní obyvatele Kas vlastní oblastí, proto se Kas říká Lykische Kueste (lykiské pobřeží). Svědectví o tom dávají početné skalní hroby, sarkofágy a jiné pozůstatky starých dob. Přibližně 10 minut pěšky od vlastního centra Kas je amfiteátr přímo na moři. Jádro Kas sestává z mnoha malých ulic a klikatých silnic, které jsou však tak úzké, že zde nejezdí žádná auta a to je právě to, co tvoří šarm tohoto městečka.

Okolí Kas nabízí

Kekova, Myra, Demre, Saklikent, Kaputas (překrásná pláž asi 15 km od Kas) a Pláž Patara. Kas je jedním z důležitých center potápěčství ve světě; je zde mnoho profesionálních potápěčských škol.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy